© Sputnik / Asatur YesayantsՇքերթ
Շքերթ - Sputnik Արմենիա, 1920, 18.02.2026
Թերթի տեղեկություններով` պաշտպանության նախարարությանը հրահանգվել է հավաքագրել զորամասերի բարետես զինվորներին, նաև կին զինծառայողների։
ԵՐԵՎԱՆ, 18 փետրվարի – Sputnik. ՀՀ իշխանությունները պատրաստվում են ընտրություններից ընդամենը 10 օր առաջ` մայիսի 28-ին, մեծ շքերթ անցկացնել։ Տեղեկությունը հայտնում է «Հրապարակ» օրաթերթը։
«Անկախության տոնին անցկացվելիք շքերթը, պարզ է, որ PR նպատակներով է իրականացվում, չնայած Նիկոլ Փաշինյանի իշխանության ժամանակ մենք ահռելի նահանջել ենք անկախության կարգավիճակից: Ակնհայտ է, որ նա հիմա ամեն ինչ անում է, որ հակառակն ապացուցի, և այդ շքերթը ևս դրան է ուղղված` հանրության լայն շերտերին փորձում են ներշնչել, որ այս իշխանությունն արժևորում է մեր հաղթանակները, Սարդարապատի հերոսամարտը և պատրաստ է հանուն հայրենիքի ազատագրական պայքարի»,– գրում է թերթը։
Ըստ լրատվամիջոցի` շքերթին սկսել են նախապատրաստվել դեռևս դեկտեմբերից, պաշտպանության նախարարությանը հրահանգվել է հավաքագրել զորամասերի բարետես զինվորներին, նաև կին զինծառայողների։ Թերթի տեղեկություններով` արդեն սկսել են նույնիսկ շքերթի փորձեր անել։