ԵՐԵՎԱՆ, 18 փետրվարի – Sputnik. ՀՀ իշխանությունները պատրաստվում են ընտրություններից ընդամենը 10 օր առաջ` մայիսի 28-ին, մեծ շքերթ անցկացնել։ Տեղեկությունը հայտնում է «Հրապարակ» օրաթերթը։Ըստ լրատվամիջոցի` շքերթին սկսել են նախապատրաստվել դեռևս դեկտեմբերից, պաշտպանության նախարարությանը հրահանգվել է հավաքագրել զորամասերի բարետես զինվորներին, նաև կին զինծառայողների։ Թերթի տեղեկություններով` արդեն սկսել են նույնիսկ շքերթի փորձեր անել։Հիշեցնենք` ՀՀ–ում հերթական խորհրդարանական ընտրությունները կկայանան 2026 թվականի հունիսի 7-ին։2026–ի ընտրություններին մասնակցելու վերաբերյալ արդեն հայտարարություն են արել ՀՀ 2–րդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը, ՀՀ նախկին ՄԻՊ Արման Թաթոյանը` իր նորաստեղծ «Միասնության թևեր» նախաձեռնությամբ, Երևանի նախկին քաղաքապետ Հայկ Մարությանը` իր «Նոր ուժ» կուսակցությամբ, ՀԱԿ–ը, որի վարչապետի թեկնածուն Լևոն Զուրաբյանն է, «Հանրապետություն» կուսակցությունը` Արամ Սարգսյանի գլխավորությամբ, գործարար և բարերար Սամվել Կարապետյանը` իր «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցությամբ։
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/495/40/4954084_113:0:1486:1030_1920x0_80_0_0_229a266c2f3da309d77b2714b1d9dafe.jpgSputnik Արմենիա
հայաստան, իշխանություն, շքերթ, նիկոլ փաշինյան
10:41 18.02.2026 (Թարմացված է: 10:43 18.02.2026) Թերթի տեղեկություններով` պաշտպանության նախարարությանը հրահանգվել է հավաքագրել զորամասերի բարետես զինվորներին, նաև կին զինծառայողների։