«քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցություն (քպ)
ԵՐԵՎԱՆ, 16 փետրվարի – Sputnik. ՀՀ Ազգային ժողովի առաջիկա ընտրություններում «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության ընտրական ցուցակի հաստատման առաջին փուլի քվեարկության ձայների հաշվարկն ավարտվել է, և ՔՊ–ն հրապարակել է քվեարկության արդյունքները։6–րդ տեղում ԱԺ փոխնախագահ Ռուբեն Ռուբինյանն է (687), 7-րդում` ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը (668), 8-ում` ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանը (663), 9–ում` ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը (628), 10-ում` աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Արսեն Թորոսյանը (620)։Հիշեցնենք` ՀՀ–ում հերթական խորհրդարանական ընտրությունները կկայանան 2026 թվականի հունիսի 7-ին։2026–ի ընտրություններին մասնակցելու վերաբերյալ արդեն հայտարարություն են արել ՀՀ 2–րդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը, ՀՀ նախկին ՄԻՊ Արման Թաթոյանը` իր նորաստեղծ «Միասնության թևեր» նախաձեռնությամբ, Երևանի նախկին քաղաքապետ Հայկ Մարությանը` իր «Նոր ուժ» կուսակցությամբ, ՀԱԿ–ը, որի վարչապետի թեկնածուն Լևոն Զուրաբյանն է, «Հանրապետություն» կուսակցությունը` Արամ Սարգսյանի գլխավորությամբ, գործարար և բարերար Սամվել Կարապետյանը` իր «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցությամբ։
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/07e6/0a/1d/50585026_0:0:909:682_1920x0_80_0_0_0ae04a2a7a11111dbdd925608173f999.jpgSputnik Արմենիա
հայաստան, նիկոլ փաշինյան, «քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցություն (քպ), ընտրություններ
09:31 16.02.2026 (Թարմացված է: 09:51 16.02.2026) Հերթական ընտրություններին 4 ամսից քիչ ժամանակ է մնացել։
ԵՐԵՎԱՆ, 16 փետրվարի – Sputnik. ՀՀ Ազգային ժողովի առաջիկա ընտրություններում «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության ընտրական ցուցակի հաստատման առաջին փուլի քվեարկության ձայների հաշվարկն ավարտվել է, և
ՔՊ–ն հրապարակել է քվեարկության արդյունքները։