ԵՐԵՎԱՆ, 19 փետրվարի – Sputnik․ Երևանի Աջափնյակ վարչական շրջանում արյունալի դեպքերից հետո «Արմենիա» ԲԿ տեղափոխված 7 վիրավորներից մեկը հենց վիրասեղանին է մահացել, մյուս 6-ին վիրահատել են, նրանց վիճակը ներկա դրությամբ կայուն է, որևէ մեկի կյանքին վտանգ չի սպառնում։ News.am- ի հետ զրույցում այս մասին հայտնել է «Արմենիա» ԲԿ-ի գլխավոր տնօրենի վիրաբուժական գծով տեղակալ Աշոտ Կուրղինյանը։Բժշկի խոսքով՝ վիրահատված վիրավորներից մեկը վերակենդանացման բաժանմունքից երեկ տեղափոխվել է դիմածնոտային, մեկը՝ վնասվածքաբանության բաժանմունք։Մյուս 4-ն այսօր կտեղափոխվեն տարբեր բաժանմունքներ՝ կրծքային վիրաբուժության, անոթային և վնասվածքաբանության։Բժշկի խոսքով՝ վիրավորները հիմնականում միջին տարիքի տղամարդիկ են։Հիշեցնենք` փետրվարի 18–ին` ժամը 16:00-ի սահմաններում, կրակոցներ են հնչել Երևանի Աբելյան փողոցում։Իրավապահները դեպքի վայրում հայտնաբերել են ատրճանակից ու ինքնաձիգից արձակված կրակոցի հետքեր, դանակ և արյան հետքեր։ Հիվանդանոց է տեղափոխվել 7 մարդ, 1–ը մահացել է, 3-ի առողջական վիճակը գնահատվում է ծայրահեղ ծանր, 3-ինը` ծանր։Ի՞նչ է կատարվում Աջափնյակում, որտեղ կրակոցներ են հնչել. կադրեր դեպքի վայրից
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/07ea/02/12/98961566_0:0:1600:1200_1920x0_80_0_0_f389a47fefd34d5159e7cb8f5b156aed.jpgSputnik Արմենիա
կրակոց, երևան, մահ, վիրավոր, տուժածներ
10:48 19.02.2026 (Թարմացված է: 10:55 19.02.2026) Բոլոր վիրավորներն այսօր արդեն կտեղափոխվեն տարբեր բաժանմունքներ։
Հիշեցնենք` փետրվարի 18–ին` ժամը 16:00-ի սահմաններում,
կրակոցներ են հնչել Երևանի Աբելյան փողոցում։
Իրավապահները դեպքի վայրում հայտնաբերել են ատրճանակից ու ինքնաձիգից արձակված կրակոցի հետքեր, դանակ և արյան հետքեր։
Հիվանդանոց է տեղափոխվել 7 մարդ, 1–ը մահացել է, 3-ի առողջական վիճակը գնահատվում է ծայրահեղ ծանր, 3-ինը` ծանր։