ԵՐԵՎԱՆ, 18 փետրվարի – Sputnik. Երևանի Աջափնյակ վարչական շրջանում` Աբելյան փողոցում, կրակոցներ են հնչել, որոնց հետևանքով, ըստ նախնական տեղեկությունների, 6 վիրավոր կա։ Տեղեկությունը հայտնում է shamshyan.com–ը։Ըստ լրատվամիջոցի` իրավապահները դեպքի վայրում հայտնաբերել են ատրճանակից ու ինքնաձիգից արձակված կրակոցի հետքեր, դանակ և արյան հետքեր։ Կրակոցները հնչել են ժամը 16:00-ի սահմաններում։Դեպքի վայր է ժամանել նաև ՀՀ ոստիկանապետ Կամո Ցուցուլյանը։ՀՀ ներքին գործերի նախարարությունից Sputnik Արմենիային հայտնեցին, որ ոստիկանության ծառայողները անհետաձգելի օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումներ են ձեռնարկում դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ։ Կտրվի լրացուցիչ տեղեկություն։
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/07e8/07/17/78648508_0:0:1425:1068_1920x0_80_0_0_215a18b36fb6b61c7bc76e6c83be4e47.jpgSputnik Արմենիա
հայաստան, երևան, կրակոց, վիրավոր
16:47 18.02.2026 (Թարմացված է: 17:03 18.02.2026) Իրավապահները դեպքի վայրում հայտնաբերել են մի քանի զենքից արձակված կրակոցի հետքեր։
ԵՐԵՎԱՆ, 18 փետրվարի – Sputnik. Երևանի Աջափնյակ վարչական շրջանում` Աբելյան փողոցում, կրակոցներ են հնչել, որոնց հետևանքով, ըստ նախնական տեղեկությունների, 6 վիրավոր կա։ Տեղեկությունը հայտնում է
Ըստ լրատվամիջոցի` իրավապահները դեպքի վայրում հայտնաբերել են ատրճանակից ու ինքնաձիգից արձակված կրակոցի հետքեր, դանակ և արյան հետքեր։
Կրակոցները հնչել են ժամը 16:00-ի սահմաններում։
Դեպքի վայր է ժամանել նաև ՀՀ ոստիկանապետ
Կամո Ցուցուլյանը։
ՀՀ ներքին գործերի նախարարությունից
Sputnik Արմենիային հայտնեցին, որ ոստիկանության ծառայողները անհետաձգելի օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումներ են ձեռնարկում դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ։ Կտրվի լրացուցիչ տեղեկություն։