ԵՐԵՎԱՆ, 22 փետրվարի – Sputnik․ Այսօր՝ փետրվարի 22-ին, վրաերթ և ավտովթար է տեղի ունեցել Կոտայքի մարզում։ Ինչպես հայտնում է Shamshyan.com-ը, ժամը 10։30-ի սահմաններում Սևան-Երևան ավտոճանապարհին 43-ամյա Աշոտ Մ․-ն իր վարած «ԳԱԶ 53» մակնիշի ավտոքարշակով վրաերթի է ենթարկել «Մերսեդես»-ից այդ պահին իջած 20-ամյա Հրայր Ի․-ին և 35-ամյա Եղիազար Հ․-ին։ Վրաերթից հետո ավտոքարշակը բախվել է «Մերսեդես»-ին։Վրաերթի ենթարկված քաղաքացիներին առաջին բուժօգնություն են ցուցաբերել տեղում, ապա տեղափոխել «Չարենցավան» բժշկական կենտրոն։Դեպքի Չարենցավանի քննչական բաժնում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/07e7/06/02/60553517_7:0:1431:1068_1920x0_80_0_0_94b8f8cd7219dbccdb770f7124b579ec.jpgSputnik Արմենիա
վրաերթ, երևան, սևան
13:03 22.02.2026 (Թարմացված է: 13:04 22.02.2026) Վրաերթից հետո մեքենան բախվել է կայանված «Մերսեդես»-ին։
ԵՐԵՎԱՆ, 22 փետրվարի – Sputnik․ Այսօր՝ փետրվարի 22-ին, վրաերթ և ավտովթար է տեղի ունեցել Կոտայքի մարզում։ Ինչպես հայտնում է
Shamshyan.com-ը, ժամը 10։30-ի սահմաններում Սևան-Երևան ավտոճանապարհին 43-ամյա Աշոտ Մ․-ն իր վարած «ԳԱԶ 53» մակնիշի ավտոքարշակով վրաերթի է ենթարկել «Մերսեդես»-ից այդ պահին իջած 20-ամյա Հրայր Ի․-ին և 35-ամյա Եղիազար Հ․-ին։ Վրաերթից հետո ավտոքարշակը բախվել է «Մերսեդես»-ին։