հայաստան–վրաստան համագործակցություն
ԵՐԵՎԱՆ, 21 փետրվարի – Sputnik. Վրաստանը նվազեցրել և խորհրդանշականի է հասցրել Ադրբեջանից Հայաստան բենզինի տարանցման գինը։ Ինչպես հայտնում է Sputnik Գրուզիան, հղում անելով հանրապետության էկոնոմիկայի նախարարությանը, այս մասին հայտարարել է Վրաստանի էկոնոմիկայի և կայուն զարգացման նախարար Մարիամ Կվրիվիշվիլին Երևանում Հայաստանի տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Դավիթ Խուդաթյանի հետ հանդիպման ժամանակ։Բացի այդ, Կվրիվիշվիլին տեղեկատվություն է ներկայացրել Վրաստանում իրականացվող տրանսպորտային ենթակառուցվածքային խոշոր նախագծերի մասին, որոնց լիարժեք գործարկումը զգալիորեն կբարելավի երկու երկրների միջև փոխադարձ կապերը (նկատի ունի նաև Ռուսթավի-Թբիլիսի նոր մայրուղին–խմբ.):Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ Հայաստան կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում Կվրիվիշվիլին հանդիպել էր ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանի հետ: Ի թիվս այլ հարցերի՝ կողմերը քննարկել էին Վրաստանի տարածքով հայկական ապրանքների տարանցմանն առնչվող թեմաներ։Պապոյանը և Կվրիվիշվիլին ցանկանում են խթանել երկրների միջև B2B ձևաչափով հանդիպումները
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/07ea/02/15/99077399_83:0:1220:853_1920x0_80_0_0_efe6e639765f33c53216a03976e8ca0c.jpgSputnik Արմենիա
մարիամ կվրիվիշվիլի, դավիթ խուդաթյան, վրաստանի հանրապետություն, հայաստան–վրաստան համագործակցություն, հայաստան
14:41 21.02.2026 (Թարմացված է: 14:47 21.02.2026) Բացի այդ, Կվրիվիշվիլին տեղեկություններ է ներկայացրել տրանսպորտային նոր նախագծերի մասին, որոնք կամրապնդեն երկու երկրների փոխադարձ կապերը։
ԵՐԵՎԱՆ, 21 փետրվարի – Sputnik. Վրաստանը նվազեցրել և խորհրդանշականի է հասցրել Ադրբեջանից Հայաստան բենզինի տարանցման գինը։ Ինչպես հայտնում է
Sputnik Գրուզիան, հղում անելով հանրապետության էկոնոմիկայի նախարարությանը, այս մասին հայտարարել է Վրաստանի էկոնոմիկայի և կայուն զարգացման նախարար Մարիամ Կվրիվիշվիլին Երևանում Հայաստանի տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Դավիթ Խուդաթյանի հետ հանդիպման ժամանակ։