ԵՐԵՎԱՆ, 20 փետրվարի – Sputnik. Հայաստանի և Վրաստանի տնտեսական համագործակցության առկա ներուժը դեռևս ամբողջությամբ իրացված չէ և այդ պատճառով կարևոր է համադրել ջանքերը՝ ի շահ երկու ժողովուրդների։ Ինչպես հայտնում է ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության մամուլի ծառայությունը, այս մասին Վրաստանի էկոնոմիկայի և կայուն զարգացման նախարար Մարիամ Կվրիվիշվիլիի գլխավորած պատվիրակության հետ հանդիպման ժամանակ այս մասին այսօր ասել է ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը։Հանդիպմանը քննարկվել են համագործակցության ընդլայնմանն ուղղված մի շարք առաջնահերթություններ, մասնավորապես, տնտեսական կապերի ռազմավարական նշանակությունը և փոխշահավետ զարգացման հանձնառությունը։Երկու երկրների նախարարները կարևորել են նաև գործարար շրջանակների միջև ուղիղ կապերի ակտիվացումը, մասնավորապես՝ B2B ձևաչափով հանդիպումների խթանումը։Հավելենք, որ Կվրիվիշվիլին Հայաստանում է Պապոյանի պաշտոնական հրավերով։Թբիլիսին Վրաստանի համար որևէ վտանգ չի տեսնում ՀՀ–ի և Ադրբեջանի միջև նոր ճանապարհի պատճառով
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/07ea/02/14/99039985_64:0:1201:853_1920x0_80_0_0_5adf3e423c9f83774d311937373611e4.jpgSputnik Արմենիա
հայաստան, հայաստան–վրաստան համագործակցություն, վրաստանի հանրապետություն, գևորգ պապոյան, մարիամ կվրիվիշվիլի
13:28 20.02.2026 (Թարմացված է: 13:42 20.02.2026) Կվրիվիշվիլին Հայաստանում է ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարի պաշտոնական հրավերով։
ԵՐԵՎԱՆ, 20 փետրվարի – Sputnik. Հայաստանի և Վրաստանի տնտեսական համագործակցության առկա ներուժը դեռևս ամբողջությամբ իրացված չէ և այդ պատճառով կարևոր է համադրել ջանքերը՝ ի շահ երկու ժողովուրդների։ Ինչպես հայտնում է ՀՀ
էկոնոմիկայի նախարարության մամուլի ծառայությունը, այս մասին Վրաստանի էկոնոմիկայի և կայուն զարգացման նախարար Մարիամ Կվրիվիշվիլիի գլխավորած պատվիրակության հետ հանդիպման ժամանակ այս մասին այսօր ասել է ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը։
Հանդիպմանը քննարկվել են համագործակցության ընդլայնմանն ուղղված մի շարք առաջնահերթություններ, մասնավորապես, տնտեսական կապերի ռազմավարական նշանակությունը և փոխշահավետ զարգացման հանձնառությունը։
«Քննարկվել են առևտրատնտեսական հարաբերությունների խորացման, բեռների անխոչընդոտ տարանցման, ինչպես նաև զբոսաշրջության ոլորտի զարգացման վերաբերյալ հարցեր»,– ասված է պաշտոնական հաղորդագրության մեջ։
Երկու երկրների նախարարները կարևորել են նաև գործարար շրջանակների միջև ուղիղ կապերի ակտիվացումը, մասնավորապես՝ B2B ձևաչափով հանդիպումների խթանումը։
Հավելենք, որ Կվրիվիշվիլին Հայաստանում է Պապոյանի պաշտոնական հրավերով։