ԵՐԵՎԱՆ, 21 փետրվարի - Sputnik. Երեկ՝ փետրվարի 20-ին, Դիլիջանում ծառայություն իրականացնող պարեկները վարորդական իրավունքից զրկել են Էկոպարեկային ծառայության Դիլիջանի տեղամասի պետին։ Այս մասին հայտնում է shamshyan.com–ը։Կայքը գրում է, որ պարեկները ծառայության ընթացքում կանգնեցրել են «Toyota Prado» մակնիշի ավտոմեքենան, որի վարորդը ավտոմեքենան կայանելուց հետո փորձել է դիմել փախուստի։ՀՀ–ում ուզում են ավտոմատ դարձնել թմրամոլներին վարորդական իրավունքից զրկելու գործընթացըՊարեկները բռնել են վարորդին, որը եղել է ոչ սթափ վիճակում և այդ պատճառով էլ զրկվել է ավտոմեքենա վարելու իրավունքից։Կայքի տեղեկություններով՝ վարորդն Արտյոմ Խաչատրյանն է։ Նա աշխատում է որպես ՀՀ Շրջակա միջավայրի նախարարության Էկոպարեկային ծառայության Դիլիջանի տեղամասի պետ։
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/07e6/0c/13/52820438_0:0:1424:1068_1920x0_80_0_0_8e2b67d9811547c8e67204558bb6244f.jpgSputnik Արմենիա
պարեկ, պարեկային ծառայություն, էկոպարեկ, վարորդական իրավունք, դիլիջան
11:09 21.02.2026 (Թարմացված է: 11:26 21.02.2026) Էկոպարեկային ծառայության Դիլիջանի տեղամասի պետը մեքենան վարել է ոչ սթափ վիճակում։
ԵՐԵՎԱՆ, 21 փետրվարի - Sputnik. Երեկ՝ փետրվարի 20-ին, Դիլիջանում ծառայություն իրականացնող պարեկները վարորդական իրավունքից զրկել են Էկոպարեկային ծառայության Դիլիջանի տեղամասի պետին։ Այս մասին հայտնում է
Կայքը գրում է, որ պարեկները ծառայության ընթացքում կանգնեցրել են «Toyota Prado» մակնիշի ավտոմեքենան, որի վարորդը ավտոմեքենան կայանելուց հետո փորձել է դիմել փախուստի։
ՀՀ–ում ուզում են ավտոմատ դարձնել թմրամոլներին վարորդական իրավունքից զրկելու գործընթացըՊարեկները բռնել են վարորդին, որը եղել է ոչ սթափ վիճակում և այդ պատճառով էլ զրկվել է ավտոմեքենա վարելու իրավունքից։
Կայքի տեղեկություններով՝ վարորդն Արտյոմ Խաչատրյանն է։ Նա աշխատում է որպես ՀՀ Շրջակա միջավայրի նախարարության Էկոպարեկային ծառայության Դիլիջանի տեղամասի պետ։