Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է ԵՏՀ ինտեգրման հարցերի նախարարին. ի՞նչ են քննարկել
Հանդիպման ընթացքում կողմերն անդրադարձել են 2025 թվականին ԵԱՏՄ անդամ պետությունների արձանագրած հիմնական մակրոտնտեսական ցուցանիշներին։ 20.02.2026, Sputnik Արմենիա
2026-02-20T18:36+0400
եվրասիական տնտեսական միություն (եատմ)
մհեր գրիգորյան
եվրասիական տնտեսական հանձնաժողով (ետհ)
դանիար իմանալիև
ԵՐԵՎԱՆ, 20 փետրվարի – Sputnik․ ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի ինտեգրման և մակրոտնտեսության հարցերի նախարար Դանիար Իմանալիևին: Տեղեկությունը հայտնում է ՀՀ կառավարության մամուլի ծառայությունը։Հանդիպման ընթացքում կողմերն անդրադարձել են 2025 թվականին ԵԱՏՄ անդամ պետությունների արձանագրած հիմնական մակրոտնտեսական ցուցանիշներին, տնտեսական աճի միտումներին, ինչպես նաև արտաքին առևտրի դինամիկային։ՌԴ–ն խստորեն կկանխի ԵԱՏՄ երկրների միջոցով անբարեխիղճ ներմուծումը. Օվերչուկ
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/07ea/02/14/99055864_39:0:662:467_1920x0_80_0_0_625c887afb7e3a4bc77e22685483796e.jpgSputnik Արմենիա
հայաստան, եվրասիական տնտեսական միություն (եատմ), մհեր գրիգորյան, եվրասիական տնտեսական հանձնաժողով (ետհ), դանիար իմանալիև
Հանդիպման ընթացքում կողմերն անդրադարձել են 2025 թվականին ԵԱՏՄ անդամ պետությունների արձանագրած հիմնական մակրոտնտեսական ցուցանիշներին։
ԵՐԵՎԱՆ, 20 փետրվարի – Sputnik․ ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի ինտեգրման և մակրոտնտեսության հարցերի նախարար Դանիար Իմանալիևին: Տեղեկությունը հայտնում է
ՀՀ կառավարության մամուլի ծառայությունը։