ԵՐԵՎԱՆ, 17 փետրվարի – Sputnik. Դատախազությունը պահանջում է «Հանրապետական» խմբակցության նախկին պատգամավոր Կարեն Ավագյանից բռնագանձել 10 անշարժ գույք և դրամական միջոցներ։ Տեղեկությունը հայտնում է գերատեսչության մամուլի ծառայությունը։Ըստ դատախազության` հակակոռուպցիոն դատարանը վարույթ է ընդունել ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման վերաբերյալ հերթական հայցադիմումը:Հիշեցնենք, որ Կարեն Ավագյանը 2007 թ. մայիսի 12-ին Ազգային ժողովի 4-րդ գումարման պատգամավոր է ընտրվել ՀՀԿ համամասնական ընտրացուցակով։ Նա ՀՀԿ խմբակցությունում է եղել նաև հաջորդիվ` 2017 թվականը ներառյալ։ Կարեն Ավագյանը ՀՀԿ գործադիր մարմնի անդամ է։Սաթիկ Սեյրանյանը դատի է տվել Պետրոս Ղազարյանին․ պահանջում է հերքում և 1 մլն դրամ հատուցում
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/1251/84/12518417_22:0:1442:1065_1920x0_80_0_0_5ad5dee41408f58b5c9b1d0884e10869.jpgSputnik Արմենիա
հայաստան, հհ դատախազություն, կարեն ավագյան, անշարժ գույք, բռնագանձում
16:11 18.02.2026 (Թարմացված է: 16:12 18.02.2026) Կարեն Ավագյանը ՀՀԿ գործադիր մարմնի անդամ է։
ԵՐԵՎԱՆ, 17 փետրվարի – Sputnik. Դատախազությունը պահանջում է «Հանրապետական» խմբակցության նախկին պատգամավոր Կարեն Ավագյանից բռնագանձել 10 անշարժ գույք և դրամական միջոցներ։ Տեղեկությունը հայտնում է գերատեսչության
Ըստ դատախազության` հակակոռուպցիոն դատարանը վարույթ է ընդունել ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման վերաբերյալ հերթական հայցադիմումը:
«Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունը պահանջ է ներկայացրել դատարանին՝ ՀՀ Ազգային ժողովի «Հանրապետական» խմբակցության նախկին պատգամավոր Կարեն Ավագյանից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել 10 անշարժ գույք, որից 3-ը գտնվում են Կենտրոն վարչական շրջանում, 12 միլիոն 718 հազար դրամ՝ որպես ապօրինի դրամական միջոցների մնացորդ և այլն»,– ասված է հաղորդագրությունում:
Հիշեցնենք, որ Կարեն Ավագյանը 2007 թ. մայիսի 12-ին Ազգային ժողովի 4-րդ գումարման պատգամավոր է ընտրվել ՀՀԿ համամասնական ընտրացուցակով։ Նա ՀՀԿ խմբակցությունում է եղել նաև հաջորդիվ` 2017 թվականը ներառյալ։ Կարեն Ավագյանը ՀՀԿ գործադիր մարմնի անդամ է։