ԵՐԵՎԱՆ, 17 փետրվարի – Sputnik. ՀՀ ԱԺ նախկին պատգամավոր Վահե Հակոբյանից և նրան փոխկապակցված անձանցից պահանջվում է անշարժ և շարժական գույք, ինչպես նաև պարտատոմսեր ու գումար բռնագանձել։ Տեղեկությունը հայտնում է ՀՀ գլխավոր դատախազությունը։Պահանջ է ներկայացվել դատարանին՝ հօգուտ ՀՀ-ի Սյունիքի նախկին մարզպետ, ՀՀ Ազգային ժողովի նախկին պատգամավոր Վահե Ալբերտի Հակոբյանից և նրան փոխկապակցված անձանցից` կնոջից՝ Էլիզաբեթ Պետրոսյանից, Վահե Հակոբյանի եղբայր Կարեն Հակոբյանից, Կարեն Հակոբյանի կնոջից, դստրերից և Վահե Հակոբյանի ծնողներից բռնագանձել՝Ըստ դատախազությանը՝ այս ամենը չի հիմնավորվում անձի օրինական եկամուտներով, ունի ապօրինի ծագում, փոխանցվել է բարեխիղճ ձեռքբերողի կամ հնարավոր չէ նույնականացնել և բռնագանձել։
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/07e6/03/02/39295237_88:0:1511:1067_1920x0_80_0_0_9d54bc007ee69f5d783bd6396040527c.jpgSputnik Արմենիա
վահե հակոբյան, հհ դատախազություն, բռնագանձում
09:47 17.02.2026 (Թարմացված է: 09:48 17.02.2026) Դատախազությունը պահանջում է բռնագանձումներ անել նաև նախկին պատգամավորին փոխկապակցված անձանցից։
ԵՐԵՎԱՆ, 17 փետրվարի – Sputnik. ՀՀ ԱԺ նախկին պատգամավոր Վահե Հակոբյանից և նրան փոխկապակցված անձանցից պահանջվում է անշարժ և շարժական գույք, ինչպես նաև պարտատոմսեր ու գումար բռնագանձել։ Տեղեկությունը
հայտնում է ՀՀ գլխավոր դատախազությունը։