ԵՐԵՎԱՆ, 16 փետրվարի – Sputnik. Հայաստանի ողջ տարածքում փետրվարի 16-17-ը սպասվում է օդի ջերմաստիճանի բարձրացում։ Տեղեկությունը հայտնում է «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիտորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի տնօրենի տեղակալ Գագիկ Սուրենյանը։Հիշեցնենք, որ հունվարի վերջին Գագիկ Սուրենյանը հայտնել էր, որ ՀՀ-ին Միջերկրական ծովից տաք ցիկլոն է մոտենում։
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/07e5/08/1e/28828927_33:0:1390:1018_1920x0_80_0_0_ae72fc2c3e0e80a00c4bfd6aff8f62c0.jpgSputnik Արմենիա
եղանակ, եղանակը հայաստանում, եղանակի տեսություն, օդի ջերմաստիճան, գագիկ սուրենյան
Ցուրտ օդային հոսանքների ներթափանցում չի նկատվում։
ԵՐԵՎԱՆ, 16 փետրվարի – Sputnik. Հայաստանի ողջ տարածքում փետրվարի 16-17-ը սպասվում է օդի ջերմաստիճանի բարձրացում։ Տեղեկությունը
հայտնում է «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիտորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի տնօրենի տեղակալ Գագիկ Սուրենյանը։
«Հորիզոնում ցուրտ օդային հոսանքների ներթափանցում ոչ միայն չի նկատվում, այլև փետրվարի 16-17-ը հանրապետության ողջ տարածքում սպասվում է օդի ջերմաստիճանի բարձրացում՝ այսօրվա համեմատ 3-5 աստիճանով»,- նշել է Սուրենյանը։
Հիշեցնենք, որ հունվարի վերջին
Գագիկ Սուրենյանը հայտնել էր, որ ՀՀ-ին Միջերկրական ծովից տաք ցիկլոն է մոտենում։