ԵՐԵՎԱՆ, 29 մարտի – Sputnik. Հայաստանի Հանրապետության տարածքում մարտի 29-31-ին, ապրիլի 2-ին օրվա ընթացքում առանձին շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև, 29-31-ի ցերեկը նաև ամպրոպ։ Ապրիլի 1-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Տեղեկությունը հայտնում է Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիտորինգի կենտրոնը։Քամին հյուսիսարևմտյան է՝ 3-6մ/վ արագությամբ: Մարտի 29-31-ին, ապրիլի 1-2-ին առանձին շրջաններում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 15-20 մ/վ։Օդի ջերմաստիճանը մարտի 29-30-ի ցերեկային ժամերին աստիճանաբար կբարձրանա 3-5 աստիճանով։Երևան քաղաքում մարտի 29-31-ին, ապրիլի 2-ին օրվա ընթացքում սպասվում է կարճատև անձրև։ Մայրաքաղաքում մարտի 29-ի ցերեկը կլինի 22-24 աստիճան տաքություն, իսկ երեկոյան ժամերին կգրանցվի +15...+17 աստիճան։
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/2334/60/23346070_0:35:1476:1142_1920x0_80_0_0_bf5ed4170fad441db4abd1c9f58a72c4.jpg.webpSputnik Արմենիա
եղանակի տեսություն, եղանակ, եղանակը հայաստանում, օդի ջերմաստիճան, քամի, անձրև, տեղումներ, երևան, մարզ
ԵՐԵՎԱՆ, 29 մարտի – Sputnik. Հայաստանի Հանրապետության տարածքում մարտի 29-31-ին, ապրիլի 2-ին օրվա ընթացքում առանձին շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև, 29-31-ի ցերեկը նաև ամպրոպ։ Ապրիլի 1-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Տեղեկությունը հայտնում է
Քամին հյուսիսարևմտյան է՝ 3-6մ/վ արագությամբ: Մարտի 29-31-ին, ապրիլի 1-2-ին առանձին շրջաններում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 15-20 մ/վ։
Օդի ջերմաստիճանը մարտի 29-30-ի ցերեկային ժամերին աստիճանաբար կբարձրանա 3-5 աստիճանով։
Երևան քաղաքում մարտի 29-31-ին, ապրիլի 2-ին օրվա ընթացքում սպասվում է կարճատև անձրև։ Մայրաքաղաքում մարտի 29-ի ցերեկը կլինի 22-24 աստիճան տաքություն, իսկ երեկոյան ժամերին կգրանցվի +15...+17 աստիճան։