ԵՐԵՎԱՆ, 28 մարտի – Sputnik. Հայաստանի Հանրապետության տարածքում մարտի 28-ին, ապրիլի 1-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Մարտի 29-31-ին օրվա ընթացքում առանձին շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև, 29-ի և 31-ի ցերեկը նաև ամպրոպ։ Տեղեկությունը հայտնում է Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիտորինգի կենտրոնը։Քամին հյուսիսարևմտյան է՝ 3-6մ/վ արագությամբ: Մարտի 29-31-ին, ապրիլի 1-ին առանձին հատվածներում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 15-20 մ/վ։Օդի ջերմաստիճանը մարտի 28-29-ի ցերեկային ժամերին աստիճանաբար կբարձրանա 3-5 աստիճանով։Երևան քաղաքում ևս մարտի 28-ին, ապրիլի 1-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Մարտի 29-31-ին օրվա ընթացքում սպասվում է կարճատև անձրև։Մայրաքաղաքում մարտի 28–ի ցերեկը կլինի 21-23 աստիճան տաքություն, իսկ երեկոյան ժամերին կգրանցվի +15...+17 աստիճան։
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/07e9/03/19/87119081_0:0:1425:1068_1920x0_80_0_0_ed7b4ad8cff323fa95c213154efb9874.jpg.webpSputnik Արմենիա
եղանակի տեսություն, եղանակ, եղանակը հայաստանում, քամի, անձրև, տեղումներ, երևան, գարուն
ԵՐԵՎԱՆ, 28 մարտի – Sputnik. Հայաստանի Հանրապետության տարածքում մարտի 28-ին, ապրիլի 1-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Մարտի 29-31-ին օրվա ընթացքում առանձին շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև, 29-ի և 31-ի ցերեկը նաև ամպրոպ։ Տեղեկությունը հայտնում է
Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիտորինգի կենտրոնը։ Քամին հյուսիսարևմտյան է՝ 3-6մ/վ արագությամբ: Մարտի 29-31-ին, ապրիլի 1-ին առանձին հատվածներում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 15-20 մ/վ։
Օդի ջերմաստիճանը մարտի 28-29-ի ցերեկային ժամերին աստիճանաբար կբարձրանա 3-5 աստիճանով։
Երևան քաղաքում ևս մարտի 28-ին, ապրիլի 1-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Մարտի 29-31-ին օրվա ընթացքում սպասվում է կարճատև անձրև։
Մայրաքաղաքում մարտի 28–ի ցերեկը կլինի 21-23 աստիճան տաքություն, իսկ երեկոյան ժամերին կգրանցվի +15...+17 աստիճան։