ԵՐԵՎԱՆ, 25 մարտի – Sputnik․ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հաղորդակցության ուղիների ապաշրջափակման հարցով նոյեմբերի 9-ի եռակողմ փաստաթղթին վերադարձի հարց չի քննարկվում։ Այսօր ԱԺ-ում լրագրողների հետ ճեպազրույցի ժամանակ այս մասին ասաց ԱԺ խոսնակ Ալեն Սիմոնյանը։ԱԺ խոսնակը շեշտեց՝ ապաշրջափակման թեմայով համաձայնություն դեռ չկա, բայց գործընթացը շարունակվում է։Հիշեցնենք, որ Հայաստանի, Ռուսաստանի և Ադրբեջանի փոխվարչապետներ Մհեր Գրիգորյանի, Ալեքսեյ Օվերչուկի և Շահին Մուստաֆաևի համանախագահությամբ տարածաշրջանում հաղորդակցությունների ապաշրջափակման հարցերով եռակողմ աշխատանքային խմբի վերջին նիստը տեղի է ունեցել 2023 թվականի հունիսի 2-ին Ռուսաստանի մայրաքաղաք Մոսկվայում։Հայաստանն անընդունելի է համարում արտատարածքային որևէ միջանցքի առկայությունը
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/07e7/06/14/61415875_89:0:1512:1067_1920x0_80_0_0_aba8aecda6b64491c91e10c4c61b8712.jpg.webpSputnik Արմենիա
ալեն սիմոնյան, ապաշրջափակում, եռակողմ հայտարարություն
12:14 25.03.2025 (Թարմացված է: 12:16 25.03.2025) ԱԺ խոսնակը նշեց՝ թեպետ ապաշրջափակման հարցով դեռևս համաձայնություն չկա, սակայն գործընթացը շարունակվում է։
ԵՐԵՎԱՆ, 25 մարտի – Sputnik․ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հաղորդակցության ուղիների ապաշրջափակման հարցով նոյեմբերի 9-ի եռակողմ փաստաթղթին վերադարձի հարց չի քննարկվում։ Այսօր ԱԺ-ում լրագրողների հետ ճեպազրույցի ժամանակ այս մասին ասաց ԱԺ խոսնակ Ալեն Սիմոնյանը։
«Նման բան մենք չենք քննարկում, չենք խոսել։ Դադարեցրե՛ք անընդհատ այդ ռուսական ստվերը տեսնել թե՛ դրական, թե՛ բացասական իմաստով»,- հարցադրումն իրեն ուղղած լրագրողին ասաց Սիմոնյանը։
ԱԺ խոսնակը շեշտեց՝ ապաշրջափակման թեմայով համաձայնություն դեռ չկա, բայց գործընթացը շարունակվում է։
Հիշեցնենք, որ Հայաստանի, Ռուսաստանի և Ադրբեջանի փոխվարչապետներ Մհեր Գրիգորյանի, Ալեքսեյ Օվերչուկի և Շահին Մուստաֆաևի համանախագահությամբ տարածաշրջանում հաղորդակցությունների ապաշրջափակման հարցերով եռակողմ աշխատանքային խմբի վերջին նիստը տեղի է ունեցել 2023 թվականի հունիսի 2-ին Ռուսաստանի մայրաքաղաք Մոսկվայում։