ԱՄՆ մաքսային և սահմանապահ թիմը դեռ չի ժամանել Հայաստան, ինչպես խոստացել էր Բլինկենը. ՊԵԿ
Այս տարվա հունվարի 14-ին Էնթոնի Բլինկենը հայտարարել էր, որ առաջիկա շաբաթներին ամերիկյան մաքսային և սահմանապահ թիմը կուղևորվի Հայաստան։ 27.02.2025, Sputnik Արմենիա
2025-02-27T18:55+0400
ԵՐԵՎԱՆ, 27 փետրվարի - Sputnik. Հայաստան ԱՄՆ մաքսային և սահմանապահ թիմի նախատեսվող այցը տեղի չի ունեցել։ Այս մասին հայտնել է ՊԵԿ նախագահի տեղակալ Ռաֆայել Գևորգյանը, հայտնում է «Արմենպրեսը»։Հիշեցնենք, որ 2025 թվականի հունվարի 14-ին Վաշինգտոնում կայացած Հայաստանի և ԱՄՆ–ի միջև ռազմավարական գործընկերության կանոնադրության ստորագրման արարողության ժամանակ ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինկենը հայտարարել էր, որ առաջիկա շաբաթներին ամերիկյան մաքսային և սահմանապահ թիմը կուղևորվի Հայաստան՝ աջակցելու սահմանային անվտանգության կարողությունների զարգացմանը։
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/07e9/01/0e/84780517_164:0:1364:900_1920x0_80_0_0_18cc15173ad771c978724a50a254eef4.jpg.webpSputnik Արմենիա
պետական եկամուտների կոմիտե (պեկ), հայաստան, ամն
Այս տարվա հունվարի 14-ին Էնթոնի Բլինկենը հայտարարել էր, որ առաջիկա շաբաթներին ամերիկյան մաքսային և սահմանապահ թիմը կուղևորվի Հայաստան։
ԵՐԵՎԱՆ, 27 փետրվարի - Sputnik. Հայաստան ԱՄՆ մաքսային և սահմանապահ թիմի նախատեսվող այցը տեղի չի ունեցել։ Այս մասին հայտնել է ՊԵԿ նախագահի տեղակալ Ռաֆայել Գևորգյանը, հայտնում է «Արմենպրեսը»։
ՊԵԿ-ը նախատեսված այցի վերաբերյալ այլ մանրամասներ չի հայտնել՝ թիմի դեռևս Հայաստան չժամանելով պայմանավորված։
Հիշեցնենք, որ 2025 թվականի հունվարի 14-ին Վաշինգտոնում կայացած Հայաստանի և ԱՄՆ–ի միջև ռազմավարական գործընկերության
կանոնադրության ստորագրման արարողության ժամանակ ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինկենը հայտարարել էր, որ առաջիկա շաբաթներին ամերիկյան մաքսային և սահմանապահ թիմը կուղևորվի Հայաստան՝ աջակցելու սահմանային անվտանգության կարողությունների զարգացմանը։