Հանդիպման ավարտին կողմերը պատրաստակամություն են հայտնել շարունակել ակտիվ համագործակցությունը։ 19.02.2025, Sputnik Արմենիա
պետական եկամուտների կոմիտե (պեկ)
դեսպան
ԵՐԵՎԱՆ, 19 փետրվարի – Sputnik. Հայաստանն ու Վրաստանը անհրաժեշտ են համարում համատեղ ջանքեր ներդնել մաքսային և հարկային հարցերում փոխադարձ վարչական օգնության պայմանագրերի արդյունավետ կիրառման և հնարավոր իրավախախտումների դեմ պայքարի ուղղությամբ։ Այս և այլ հացերի շուրջ են այսօր զրուցել ՀՀ Պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահ Էդուարդ Հակոբյանն ու ՀՀ–ում Վրաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Գիորգի Շարվաշիձեն։ Այս մասին հայտնում է ՀՀ ՊԵԿ մամուլի ծառայությունը։Նշվում է, որ հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցեր։Քննարկվել է նաև Վրաստանի տարածքով էլեկտրոնային կապարակնիքներով կնքված՝ բեռնված տրանսպորտային միջոցների տեղափոխման նպատակով անհրաժեշտ գործողությունների իրականացման պլանի ապահովման հետ կապված հարցեր։ՀՀ ՊԵԿ նախագահը Իրանի դեսպանի հետ մաքսային և հարկային ոլորտներին առնչվող հարցեր է քննարկելՀանդիպման ավարտին կողմերը պատրաստակամություն են հայտնել շարունակել ակտիվ համագործակցությունը և կատարելագործել երկկողմ փոխգործակցության բարելավմանն ուղղված գործիքներն ու մեխանիզմները՝ հաշվի առնելով երկու երկրների միջև ապրանքաշրջանառության ծավալները։
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/07e9/02/13/85956668_90:0:1511:1066_1920x0_80_0_0_5d9f6c636625e46ad0f375b2039f6764.jpg.webpSputnik Արմենիա
պետական եկամուտների կոմիտե (պեկ), դեսպան, հայաստան–վրաստան համագործակցություն, վրաստանի հանրապետություն
22:06 19.02.2025 (Թարմացված է: 22:11 19.02.2025) Հանդիպման ավարտին կողմերը պատրաստակամություն են հայտնել շարունակել ակտիվ համագործակցությունը։
ԵՐԵՎԱՆ, 19 փետրվարի – Sputnik. Հայաստանն ու Վրաստանը անհրաժեշտ են համարում համատեղ ջանքեր ներդնել մաքսային և հարկային հարցերում փոխադարձ վարչական օգնության պայմանագրերի արդյունավետ կիրառման և հնարավոր իրավախախտումների դեմ պայքարի ուղղությամբ։ Այս և այլ հացերի շուրջ են այսօր զրուցել ՀՀ Պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահ Էդուարդ Հակոբյանն ու ՀՀ–ում Վրաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Գիորգի Շարվաշիձեն։ Այս մասին հայտնում է
ՀՀ ՊԵԿ մամուլի ծառայությունը։
Նշվում է, որ հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցեր։
«Մասնավորապես, անդրադարձ է կատարվել Հայաստանի և Վրաստանի միջև սահմանային անցակետերի արդիականացման և համատեղ հսկողության անցակետի ստեղծան ծրագրի իրականացման ընթացքին, ինչպես նաև երկու երկրների մաքսային մարմինների միջև նախնական էլեկտրոնային տվյալների փոխանակման համակարգի բարելավմանն ու լիարժեք գործարկմանը»,–ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Քննարկվել է նաև Վրաստանի տարածքով էլեկտրոնային կապարակնիքներով կնքված՝ բեռնված տրանսպորտային միջոցների տեղափոխման նպատակով անհրաժեշտ գործողությունների իրականացման պլանի ապահովման հետ կապված հարցեր։
Հանդիպման ավարտին կողմերը պատրաստակամություն են հայտնել շարունակել ակտիվ համագործակցությունը և կատարելագործել երկկողմ փոխգործակցության բարելավմանն ուղղված գործիքներն ու մեխանիզմները՝ հաշվի առնելով երկու երկրների միջև ապրանքաշրջանառության ծավալները։