ԵՐԵՎԱՆ, 18 փետրվարի – Sputnik. ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը հանդիպել է ՀՀ–ում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինի հետ: Տեղեկությունը հայտնում է ՀՀ առաջին նախագահի մամուլի խոսնակ Արման Մուսինյանը։Նա նշել է, որ Տեր–Պետրոսյանն ու Կոպիրկինը հանդիպել են փետրվարի 18-ին նախագահի առանձնատանը։Հիշեցնենք` Լևոն Տեր-Պետրոսյանը փետրվարի 13-ին էլ հանդիպել էր ՀՀ–ում Իրանի դեսպան Մեհդի Սոբհանիի հետ։ Զրույցը տևել էր շուրջ 1.5 ժամ։ Շոշափվել էին հայ-իրանական հարաբերությունների ներկայիս իրավիճակը և դրանց խորացման հեռանկարները։
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/07e5/06/0a/27879883_0:0:1420:1065_1920x0_80_0_0_a138970bbe60e550d4425e46009a1a7f.jpg.webpSputnik Արմենիա
հայաստան, լևոն տեր–պետրոսյան, սերգեյ կոպիրկին
17:02 18.02.2025 (Թարմացված է: 17:12 18.02.2025) ՀՀ առաջին նախագահի և ՌԴ դեսպանի զրույցն ավելի քան մեկ ժամ է տևել։
ԵՐԵՎԱՆ, 18 փետրվարի – Sputnik. ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը հանդիպել է ՀՀ–ում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինի հետ: Տեղեկությունը հայտնում է
ՀՀ առաջին նախագահի մամուլի խոսնակ Արման Մուսինյանը։
Նա նշել է, որ Տեր–Պետրոսյանն ու Կոպիրկինը հանդիպել են փետրվարի 18-ին նախագահի առանձնատանը։
«Ավելի քան մեկ ժամ տևած զրույցի ընթացքում շոշափվել են հայ-ռուսական հարաբերություններին, Հայաստանի ներքին իրավիճակին և տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցեր»,– գրել է Մուսինյանը։
Հիշեցնենք` Լևոն Տեր-Պետրոսյանը փետրվարի 13-ին էլ
հանդիպել էր ՀՀ–ում Իրանի դեսպան Մեհդի Սոբհանիի հետ։ Զրույցը տևել էր շուրջ 1.5 ժամ։ Շոշափվել էին հայ-իրանական հարաբերությունների ներկայիս իրավիճակը և դրանց խորացման հեռանկարները։