իրանի իսլամական հանրապետություն
ԵՐԵՎԱՆ, 13 փետրվարի – Sputnik. ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանն ու Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Մեհդի Սոբհանին քննարկել են հայ-իրանական հարաբերությունների ներկայիս իրավիճակը։ Տեղեկությունը հայտնում է նախագահի մամուլի խոսնակ Արման Մուսինյանը։Հանդիպումը կայացել է այսօր Տեր–Պետրոսյանի առանձնատանը։Հիշեցնենք` փետրվարի 6-ին Իրանի դեսպան Մեհդի Սոբհանին ասուլիսի ժամանակ հայտնել էր, որ Հայաստանն ու Իրանն աշխատում են համապարփակ ռազմավարական փաստաթղթի վրա, նշել էր, որ Հայաստան–Ադրբեջան սահմանազատումը չի կարող ազդել Հայաստան–Իրան սահմանի վրա, և ընդգծել էր` միայն Իրանն է աջակցում Հայաստանին՝ դեմ հանդես գալով «Զանգեզուրի միջանցքին»:
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/07e5/06/0e/27923448_44:0:1467:1067_1920x0_80_0_0_bdd3ce7dd8c33a9a2722341141699647.jpg.webpSputnik Արմենիա
հայաստան, հայաստան–իրան գործակցություն, իրանի իսլամական հանրապետություն, լևոն տեր–պետրոսյան, մեհդի սոբհանի
18:18 13.02.2025 (Թարմացված է: 18:23 13.02.2025) ՀՀ առաջին նախագահի ու Իրանի դեսպանի զրույցը շուրջ մեկուկես ժամ է տևել։
ԵՐԵՎԱՆ, 13 փետրվարի – Sputnik. ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանն ու Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Մեհդի Սոբհանին քննարկել են հայ-իրանական հարաբերությունների ներկայիս իրավիճակը։ Տեղեկությունը հայտնում է նախագահի մամուլի խոսնակ
Արման Մուսինյանը։
Հանդիպումը կայացել է այսօր Տեր–Պետրոսյանի առանձնատանը։
«Շուրջ մեկուկես ժամ տևած զրույցի ընթացքում շոշափվել են հայ-իրանական հարաբերությունների ներկայիս իրավիճակը և դրանց խորացման հեռանկարները։ Նախագահն իր հիացմունքն արտահայտեց պարոն դեսպանի՝ օրերս հրավիրած չափազանց բովանդակալից ասուլիսի վերաբերյալ»,– գրել է Մուսինյանը ֆեյսբուքյան էջում։