«Ալ Առագաստներ» բնակելի համալիրում տեղի ունեցած պայթյունից սպանված «Արբատ» գումարտակի հիմնադիր Արմեն Սարգսյանի հուղարկավորությունը տեղի է ունեցել այսօր Տրոեկուրովսկոյե գերեզմանատանը։Ինչպես հայտնում է ՌԻԱ Նովոստիին, հարյուրավոր մարդիկ եկել էին հանգուցյալին հրաժեշտ տալու։Գերեզմանոցում և դրա շրջակայքում անվտանգության միջոցառումներն ուժեղացվել են, տեղում հերթապահում են Ռուսաստանի ազգային գվարդիայի սպաները։ Այցելուները անցնում են մետաղական դետեկտորների միջով։Սարգսյանը մահացել է երկուշաբթի` փետրվարի 3–ին, Ավիասիոննայա փողոցի «Ալ Առագաստներ» բնակելի համալիրում. պայթուցիկ սարքը, որը տեղադրված էր բարձրահարկ շենքի վերելակի նախասրահում, գործի է դրվել։
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/07e9/02/07/85558828_161:0:1121:720_1920x0_80_0_0_cc737268287670420daeab140d356686.jpg.webpSputnik Արմենիա
տեսանյութեր, մոսկվա, սպանություն, հուղարկավորություն, արմեն սարգսյան, видео
«Ալ Առագաստներ» բնակելի համալիրում տեղի ունեցած պայթյունից սպանված «Արբատ» գումարտակի հիմնադիր Արմեն Սարգսյանի հուղարկավորությունը տեղի է ունեցել այսօր Տրոեկուրովսկոյե գերեզմանատանը։
Ինչպես հայտնում է
ՌԻԱ Նովոստիին, հարյուրավոր մարդիկ եկել էին հանգուցյալին հրաժեշտ տալու։
Գերեզմանոցում և դրա շրջակայքում անվտանգության միջոցառումներն ուժեղացվել են, տեղում հերթապահում են Ռուսաստանի ազգային գվարդիայի սպաները։ Այցելուները անցնում են մետաղական դետեկտորների միջով։
Սարգսյանը մահացել է երկուշաբթի` փետրվարի 3–ին, Ավիասիոննայա փողոցի «Ալ Առագաստներ» բնակելի համալիրում. պայթուցիկ սարքը, որը տեղադրված էր բարձրահարկ շենքի վերելակի նախասրահում, գործի է դրվել։