ներքին գործերի նախարարություն (նգն)
ԵՐԵՎԱՆ, 20 օգոստոսի – Sputnik․ Երևանում հրդեհ է բռնկվել Իսակովի պողոտայում գտնվող բամբակի արտադրամասում։ Տեղեկությունը հայտնում է ՀՀ ՆԳՆ Փրկարար ծառայությունը։Նշվում է, որ հրդեհի մասին ահազանգը ԱԻՆ Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնում ստացվել է օգոստոսի 20-ին` ժամը 15։43-ին։Դեպքի վայր են մեկնել ՆԳՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատներից վեց մարտական հաշվարկ, ՓՈւՎ և ԵՓՎ հրդեհաշիջման և փրկարարական աշխատանքների կազմակերպման բաժնի հերթապահ, Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնի օպերատիվ և Բժշկական ապահովման վարչության հերթապահ խմբերը։Հաղորդվում է, որ ժամը 16։27-ին հրդեհը մեկուսացվել է։
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/07e8/08/14/79667908_0:0:1280:960_1920x0_80_0_0_33177312bf67db9eaf7114a1d9f8957b.jpg.webpSputnik Արմենիա
հրդեհ, բամբակ, արտադրամաս, երևան, ներքին գործերի նախարարություն (նգն), հայաստան
16:46 20.08.2024 (Թարմացված է: 17:00 20.08.2024) Ժամը 16։27-ին հրդեհը մեկուսացվել է։
ԵՐԵՎԱՆ, 20 օգոստոսի – Sputnik․ Երևանում հրդեհ է բռնկվել Իսակովի պողոտայում գտնվող բամբակի արտադրամասում։ Տեղեկությունը հայտնում է
ՀՀ ՆԳՆ Փրկարար ծառայությունը։
Նշվում է, որ հրդեհի մասին ահազանգը ԱԻՆ Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնում ստացվել է օգոստոսի 20-ին` ժամը 15։43-ին։
Դեպքի վայր են մեկնել ՆԳՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատներից վեց մարտական հաշվարկ, ՓՈւՎ և ԵՓՎ հրդեհաշիջման և փրկարարական աշխատանքների կազմակերպման բաժնի հերթապահ, Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնի օպերատիվ և Բժշկական ապահովման վարչության հերթապահ խմբերը։
Հաղորդվում է, որ ժամը 16։27-ին հրդեհը մեկուսացվել է։