ԵՐԵՎԱՆ, 27 հուլիսի – Sputnik․ Տավուշի մարզում խոշոր վթար է տեղի ունեցել, ինչի հետևանքով 1 մարդ մահացել է, 11–ը` տուժել։ Տեղեկությունը հայտնում է shamshyan.com-ը։Տուժածներից 3-ը երեխաներ են, որոնց այս պահին տեղափոխում են Երևանի համապատասխան հիվանդանոցներ:Դեպքի փաստով նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։ Իրավապահները պարզվում են վարորդների, մահացածի և վիրավորների ինքնությունը:Շիրակում երիտասարդ ամուսինների և 7-ամյա որդու մահվան պատճառ դարձած վարորդը փախել է Վրաստան
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/07e8/07/1b/78823366_101:0:1112:758_1920x0_80_0_0_20ffdddf033fbbf13d05e9c1f22d4b7e.jpg.webpSputnik Արմենիա
հայաստան, դիլիջան, վթար, մահ, երեխա
18:21 27.07.2024 (Թարմացված է: 19:06 27.07.2024) Տուժածներից մեկը մահացել է հիվանդանոցում։ Նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։
ԵՐԵՎԱՆ, 27 հուլիսի – Sputnik․ Տավուշի մարզում խոշոր վթար է տեղի ունեցել, ինչի հետևանքով 1 մարդ մահացել է, 11–ը` տուժել։ Տեղեկությունը հայտնում է
shamshyan.com-ը։
Ըստ կայքի` ժամը 17։50-ի սահմաններում Դիլիջան համայնքի տարածքում բախվել են «Infiniti» ու «Suzuki» մակնիշի ավտոմեքենաները։ Բախման հետևանքով 12 անձ տեղափոխվել են հիվանդանոց։ Նրանցից մեկը, գիտակցության չգալով, մահացել է:
Տուժածներից 3-ը երեխաներ են, որոնց այս պահին տեղափոխում են Երևանի համապատասխան հիվանդանոցներ:
Դեպքի փաստով նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։ Իրավապահները պարզվում են վարորդների, մահացածի և վիրավորների ինքնությունը: