ԵՐԵՎԱՆ, 8 հունիսի – Sputnik. Հայաստանի Հանրապետության տարածքում հունիսի 8-12-ին շրջանների զգալի մասում ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է անձրև և ամպրոպ, առանձին հատվածներում` ինտենսիվ, կտեղա նաև կարկուտ։ Տեղեկությունը հայտնում է ՀՀ ՇՄՆ Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիտորինգի կենտրոնը։Հաղորդագրության համաձայն` քամին կլինի հարավարևմտյան՝ 3-5մ/վ արագությամբ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում` 18-23մ/վ արագությամբ:Օդի ջերմաստիճանը հունիսի 8-9-ին աստիճանաբար կնվազի 6-10 աստիճանով։Երևան քաղաքում նույնպես հունիսի 8-12-ին ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է անձրև և ամպրոպ, քաղաքի առանձին հատվածներում` ինտենսիվ, հնարավոր է նաև կարկուտ։Ամպրոպի ժամանակ քամին կուժգնանա 16-ից մինչև 20 մ/վ արագություն։Կոնգրեսականի որդու շոուն և վարդագույն ապուրով վազորդները. շաբաթվա զվարճալի լուսանկարները
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/1931/06/19310685_0:0:1219:914_1920x0_80_0_0_a7bcc815b5c6842a6ea20eca9996ae84.jpg.webpSputnik Արմենիա