ԵՐԵՎԱՆ, 13 հունիսի – Sputnik. Նիգերիայում շուրջ 100 մարդ է մահացել հարսանիքի հյուրերին տեղափոխող նավի խորտակման հետևանքով: Տեղեկությունը հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին` հղում անելով «Vanguard»–ին։Միջադեպը տեղի է ունեցել հունիսի 12-ին Նիգեր գետում։ Նշվում է, որ նավում գտնվողները Կվարա նահանգի իրենց գյուղ էին վերադառնում հարսանիքից։ԶԼՄ–ի տվյալներով` ուժգին ալիքները նավը շպրտել են ծառի վրա։ Նավում ընդհանուր առմամբ մոտ 300 մարդ է եղել։Որոնողական աշխատանքների ընթացքում առայժմ 50 մարմին է հայտնաբերվել։
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/2039/97/20399795_0:0:1280:960_1920x0_80_0_0_a17aeb1e5cb9c6ad669a323cf50b161c.jpg.webpSputnik Արմենիա
նիգերիա, հարսանիք, նավ, մահ
20:58 13.06.2023 (Թարմացված է: 21:01 13.06.2023) Նավում մոտ 300 մարդ է եղել։ Առայժմ 50 մարմին է հայտնաբերվել։
ԵՐԵՎԱՆ, 13 հունիսի – Sputnik. Նիգերիայում շուրջ 100 մարդ է մահացել հարսանիքի հյուրերին տեղափոխող նավի խորտակման հետևանքով: Տեղեկությունը հայտնում է
ՌԻԱ Նովոստին` հղում անելով «Vanguard»–ին։
Միջադեպը տեղի է ունեցել հունիսի 12-ին Նիգեր գետում։ Նշվում է, որ նավում գտնվողները Կվարա նահանգի իրենց գյուղ էին վերադառնում հարսանիքից։
ԶԼՄ–ի տվյալներով` ուժգին ալիքները նավը շպրտել են ծառի վրա։ Նավում ընդհանուր առմամբ մոտ 300 մարդ է եղել։
Որոնողական աշխատանքների ընթացքում առայժմ 50 մարմին է հայտնաբերվել։