ԵՐԵՎԱՆ, 27 մարտի – Sputnik. Լեռնային Ղարաբաղի Մարտակերտի շրջանում արձանագրվել է հրադադարի ռեժիմի մեկ խախտում, տեղեկությունը հայտնում է ՌԴ պաշտպանության նախարարությունը։Նշվում է, որ խաղաղապահները 30 դիտակետերում իրադրության շուրջօրյա դիտարկում և հրադադարի ռեժիմի պահպանման վերահսկողություն են իրականացնում:Իսկ Արցախի ՆԳՆ ոստիկանությունն այսօր տեղեկացրել էր, որ ադրբեջանական մարտական դիրքերից կրակել են Մարտակերտ քաղաքի վարչական տարածքում գտնվող նռան այգում աշխատող քաղաքացիական անձանց ուղղությամբ։ Ոչ ոք չի տուժել:
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/07e6/03/1c/40282392_219:138:1172:853_1920x0_80_0_0_aedb5305f2d6092c69793460325ddea6.jpg.webpSputnik Արմենիա
խաղաղապահներն արցախում, խաղաղապահ, մարտակերտ, հայաստան, ադրբեջան
21:03 27.03.2023 (Թարմացված է: 21:09 27.03.2023) Ռուսական խաղաղապահ զորակազմի ուժերը փաստի առնչությամբ քննություն են անցկացնում։
ԵՐԵՎԱՆ, 27 մարտի – Sputnik. Լեռնային Ղարաբաղի Մարտակերտի շրջանում արձանագրվել է հրադադարի ռեժիմի մեկ խախտում, տեղեկությունը հայտնում է
ՌԴ պաշտպանության նախարարությունը։ «Դեպքի հետևանքով տուժածներ չկան։ Ռուսական խաղաղապահ զորակազմի ուժերը փաստի առնչությամբ քննություն են անցկացնում», - նշված է հաղորդագրության մեջ։
Նշվում է, որ խաղաղապահները 30 դիտակետերում իրադրության շուրջօրյա դիտարկում և հրադադարի ռեժիմի պահպանման վերահսկողություն են իրականացնում:
Իսկ Արցախի ՆԳՆ ոստիկանությունն
այսօր տեղեկացրել էր, որ ադրբեջանական մարտական դիրքերից կրակել են Մարտակերտ քաղաքի վարչական տարածքում գտնվող նռան այգում աշխատող քաղաքացիական անձանց ուղղությամբ։ Ոչ ոք չի տուժել: