«մարտի 1–ի» գործով դատավարություն
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ապրիլի – Sputnik. Երկրապահ կամավորականների միության վարչության նախագահ Սասուն Միքայելյանն արդարացվեց «Մարտի 1-ի» գործով։Հիշեցնենք` ԵԿՄ նախագահ, նախկին պատգամավոր Սասուն Միքայելյանը 2008–ի մարտի 1-ի դեպքերից հետո դատապարտվել էր 8 տարվա ազատազրկման՝ մեղավոր ճանաչվելով զանգվածային անկարգություններ կազմակերպելու համար:Նա ավելի քան 3 տարի անցկացրել է բանտում։ Միքայելյանը համաներմամբ ազատ է արձակվել է 2011 թվականի մայիսին:«Որոշ հարցերում ունենք ձախողումներ». Բադասյանը խուսափեց «Մարտի 1»-ի գործի ելքի մասին խոսելՀավելենք, որ Վճռաբեկ դատարանը` դատավոր Համլետ Ասատրյանի նախագահությամբ, այսօր բեկանել էր նաև ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի վերաբերյալ 2010 թվականին կայացրած դատավճիռը։Նիկոլ Փաշինյանը ՀՀ քրեական օրենսգրի 225-րդ հոդվածի 1-ին մասով առաջադրված մեղադրանքում ճանաչվեց անմեղ և արդարացվեց։
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/1731/23/17312378_113:0:1446:1000_1920x0_80_0_0_7d4409f37281247879a0562c5f613ff8.jpg.webpSputnik Արմենիա
սասուն միքայելյան, «մարտի 1–ի» գործով դատավարություն, դատարան
14:01 08.04.2022 (Թարմացված է: 14:07 08.04.2022) Միքայելյանը համաներմամբ ազատ է արձակվել է 2011 թվականի մայիսին:
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ապրիլի – Sputnik. Երկրապահ կամավորականների միության վարչության նախագահ Սասուն Միքայելյանն արդարացվեց «Մարտի 1-ի» գործով։
Վճռաբեկ դատարանը բեկանեց գործով որպես մեղադրյալ ներգրավված Միքայելյանի մեղադրական դատավճիռը և ճանաչեց նրա անմեղությունն իրեն առաջադրված մեղադրանքում:
Հիշեցնենք` ԵԿՄ նախագահ, նախկին պատգամավոր Սասուն Միքայելյանը 2008–ի մարտի 1-ի դեպքերից հետո դատապարտվել էր 8 տարվա ազատազրկման՝ մեղավոր ճանաչվելով զանգվածային անկարգություններ կազմակերպելու համար:
Նա ավելի քան 3 տարի անցկացրել է բանտում։ Միքայելյանը համաներմամբ ազատ է արձակվել է 2011 թվականի մայիսին:
Հավելենք, որ Վճռաբեկ դատարանը` դատավոր Համլետ Ասատրյանի նախագահությամբ,
այսօր բեկանել էր նաև ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի վերաբերյալ 2010 թվականին կայացրած դատավճիռը։
Նիկոլ Փաշինյանը ՀՀ քրեական օրենսգրի 225-րդ հոդվածի 1-ին մասով առաջադրված մեղադրանքում ճանաչվեց անմեղ և արդարացվեց։