ԵՐԵՎԱՆ, 30 սեպտեմբերի - Sputnik. Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների Նյու Յորքում կայացած հանդիպման ամենակարևոր արդյունքը տարածաշրջանում համանախագահների այցի վերաբերյալ պայմանավորվածությունն է։ Այսօր ճեպազրույցի ժամանակ նման կարծիք է հայտնել ՌԴ ԱԳՆ տեղեկատվության և մամուլի վարչության պետի տեղակալ Ալեքսեյ Զայցևը: «Սեպտեմբերի 24-25-ը Նյու Յորքում տեղի ունեցած շփումների կարևոր արդյունքը հակամարտության երկու կողմերի համաձայնությունն է համանախագահների եռյակի տարածաշրջան մեկնելու համար, որպեսզի շարունակվեն առաջնահերթ խնդիրները լուծելու ուղիների որոնումները», - ասել է Զայցեւը: ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները կհայտարարեն նման ուղևորության ժամկետի և տարբերակի մասին, երբ դա անհրաժեշտ համարեն: ԱՄՆ-ն կշարունակի աջակցել Հայաստանին և Ադրբեջանին` լուծելու ԼՂ հակամարտության խնդիրներըՀիշեցնենք, որ սեպտեմբերի 24-ին ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների միջնորդությամբ և մասնակցությամբ Հայաստանի արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպեց Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովի հետ:
2021
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/07e5/08/1c/28812491_250:0:2979:2047_1920x0_80_0_0_8c66e520451acf907656133649e7121b.jpg.webpSputnik Արմենիա
հայաստան, ռուսաստան, արարատ միրզոյան, ադրբեջան, եահկ մինսկի խումբ, ջեյհուն բայրամով
17:33 30.09.2021 (Թարմացված է: 17:35 30.09.2021) Ռուսաստանի ԱԳՆ -ն բարձր է գնահատել Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների հանդիպումը։
ԵՐԵՎԱՆ, 30 սեպտեմբերի - Sputnik. Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների Նյու Յորքում կայացած հանդիպման ամենակարևոր արդյունքը տարածաշրջանում համանախագահների այցի վերաբերյալ պայմանավորվածությունն է։ Այսօր ճեպազրույցի ժամանակ նման կարծիք է հայտնել ՌԴ ԱԳՆ տեղեկատվության և մամուլի վարչության պետի տեղակալ Ալեքսեյ Զայցևը:
30 սեպտեմբերի 2021, 17:19
«Սեպտեմբերի 24-25-ը Նյու Յորքում տեղի ունեցած շփումների կարևոր արդյունքը հակամարտության երկու կողմերի համաձայնությունն է համանախագահների եռյակի տարածաշրջան մեկնելու համար, որպեսզի շարունակվեն առաջնահերթ խնդիրները լուծելու ուղիների որոնումները», - ասել է Զայցեւը:
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները կհայտարարեն նման ուղևորության ժամկետի և տարբերակի մասին, երբ դա անհրաժեշտ համարեն:
Հիշեցնենք, որ սեպտեմբերի 24-ին ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների միջնորդությամբ և մասնակցությամբ Հայաստանի արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպեց Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովի հետ: