00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
Ուղիղ եթեր
09:00
7 ր
Ուղիղ եթեր
09:36
23 ր
Ուղիղ եթեր
10:00
6 ր
Ուղիղ եթեր
10:07
53 ր
Ուղիղ եթեր
11:00
8 ր
Ուղիղ եթեր
13:00
5 ր
Ուղիղ եթեր
14:00
7 ր
Ուղիղ եթեր
17:00
5 ր
Ուղիղ եթեր
18:00
6 ր
5 րոպե Դուլյանի հետ
18:06
7 ր
Ուղիղ եթեր
19:00
5 ր
Ուղիղ եթեր
09:00
5 ր
Ուղիղ եթեր
09:27
4 ր
Ուղիղ եթեր
09:32
28 ր
Ուղիղ եթեր
10:00
5 ր
Ուղիղ եթեր
10:06
35 ր
Ուղիղ եթեր
11:00
6 ր
Ուղիղ եթեր
13:00
5 ր
Ուղիղ եթեր
14:00
5 ր
Ուղիղ եթեր
17:00
5 ր
Ուղիղ եթեր
18:00
5 ր
5 րոպե Դուլյանի հետ
18:05
7 ր
Ուղիղ եթեր
Լուրեր
19:00
5 ր
ԵրեկԱյսօր
Եթեր
ք. Երևան106.0
ք. Երևան106.0
ք. Գյումրի90.1

Արոնյանը հաղթանակով մեկնարկեց Champions Chess Tour մրցաշարի հերթական փուլը

© Photo : Lennart Ootes / Altibox Norway ChessԼևոն Արոնյան
Լևոն Արոնյան - Sputnik Արմենիա, 1920, 27.06.2021
Բաժանորդագրվել
Հինգ տուրից հետո հայ գրոսմայստերն առաջին տեղը կիսում է Լիժենի, Արևեմևի, Կարլսենի և Դուբովի հետ։ Այսօր կկայանան երկրորդ խաղային օրվա հինգ պարտիաները։

ԵՐԵՎԱՆ, 27 հունիսի – Sputnik. Հայկական շախմատի առաջատար Լևոն Արոնյանը Champions Chess Tour առցանց հերթական մրցաշարը մեկնարկեց հաղթանակով։

Մրցաշարն անցկացվում է երկու փուլով. ընտրությունն իրականացվում է շրջանաձև մրցակարգում, որից հետո 8 լավագույնները պարզվում են նոկաուտ համակարգով։ Նոկաուտի յուրաքանչյուր փուլում 2 խաղ է տեղի ունենում 4 ռապիդ պարտիաներով, թայ-բրեյք` 2 բլից պարտիաներով, անհրաժեշտության դեպքում` արմագեդոն։ Մրցանակային ֆոնդը 100 000 դոլար է։

Гроссмейстер Левон Аронян во время блиц-турнира Altibox Norway Chess 2019 (3 июня 2019). Ставангер, Норвегия - Sputnik Արմենիա, 1920, 21.06.2021
Լևոն Արոնյանը Grand Chess Tour-ում հաղթեց ադրբեջանցի Թեյմուր Ռաջաբովին

Հերթական առցանց սերիայում հայ շախմատիստից բացի խաղում են աշխարհի չեմպիոն Մագնուս Կարլսենը (Նորվեգիա), Դին Լիժենը (Չինաստան), Դանիիլ Դուբովը, Վլադիսլավ Արտեմևը, Պյոտր Սվիդլերը (երեքն էլ ՝ Ռուսաստան), Ուեսլի Սոն (ԱՄՆ), Անիշ Գիրին (Նիդեռլանդներ), Յան-Քշիշտոֆ Դուդան (Լեհաստան), Սալեհ Սալեմը (Արաբական Միացյալ Էմիրություններ), իրանցի Ալիռեզա Ֆիրուջան (ՖԻԴԵ), Սանթոշ Վիդիտը (Հնդկաստան), Բաշկարան Ադհիբանը (Հնդկաստան), Հոու Իֆանը (Չինաստան), Էրիգայսի Արջունը և Դոմարաջու Գուքեշը (երկուսն էլ` Հնդկաստանից):

Մրցաշարի առաջին օրը Արոնյանը երկու հաղթանակ տարավ և երեք պարտիա ավարտեց ոչ ոքի։ Հայ գրոսմայստերը միավորները կիսեց  ռուսաստանցի Սվիդլերի, ԱՄԷ ներկայացուցիչ Սալեհի և չինացի Լիժենի հետ։ Երկու հաղթանակներն էլ Արոնյանը տարավ հնդկաստանցի շախմատիստներ նկատմամբ (Ադհիբանի և Գուքեշի), երկուսն էլ` սև խաղաքարերով։

Արոնյանը Grand ChessTour շախմատային սերիայի երկրորդ փուլի առաջատարների թվում է

Հինգ տուրից հետո հայ գրոսմայստերն առաջին տեղը կիսում է Լիժենի, Արևեմևի, Կարլսենի և Դուբովի հետ։ Այսօր կկայանան երկրորդ խաղային օրվա հինգ պարտիաները։

Լրահոս
0