© Sputnik / Асатур Есаянц Армен Мартиросян
Армен Мартиросян - Sputnik Արմենիա
«Ժառանգություն» կուսակցության նախագահ Արմեն Մարտիրոսյան Արմենը Sputnik Արմենիայի հետ զրույցում իր կարծիքն է հայտնում գործող Ընտրական օրենսգրքի մասին:
Արմեն Մարտիրոսյան
Այդ օրենսգրքով հնարավոր չէ քվեարկություն իրականացնել քաղաքական ուժերի մեջ և, ըստ էության, ընտրությունը վերջում կանգ էր առնում հարստության, կարողության, ադմինիստրատիվ և մարդկային ռեսուրս ունենալու վրա: Այս մասին Արմենը Sputnik Արմենիայի հետ զրույցում ասաց «Ժառանգություն» կուսակցության նախագահ Արմեն Մարտիրոսյանը:
«Անցած ընտրությունները փաստեցին, թե ինչ վատն է այդ օրենսգիրքը կիրառության մեջ»,- 2017 թ.-ի ԱԺ ընտրությունները մատնացույց անելով՝ ասաց «Ժառանգություն»  Մարտիրոսյանը:
Թե ինչ պետք է անի «Ժառանգությունը» հարցին կուսակցության նախագահն ասաց, որ դեռ քննարկում չի եղել, բայց կուսակցության վարչության անդամների մեծամասնությունը ցանկություն ունի մասնակցել ընտրություններին: