ԵՐԵՎԱՆ, 21 փետրվարի – Sputnik. Երևանի այսօր խոշոր ավտովթար է տեղի ունեցել Շենգավիթ վարչական շրջանում, կան տուժածներ։ Տեղեկությունը հայտնում է shamshyan.com–ը։Նշվում է, որ դեպքը տեղի է ունեցել ժամը 14:30-ի սահմաններում` Բագրատունյաց պողոտայի և Եղիշե Թադևոսյան փողոցի խաչմերուկում։Բախվել են «Jeep Compass» և «Toyota RAV4» մակնիշի ավտոմեքենաները, ինչի հետևանքով «Jeep Compass»-ը գլխիվայր շրջվել է։Ավտովթար Երևանի Հանրապետության հրապարակում. կա տուժածՎթարի հետևանքով 4 անձ, որոնցից մեկն անչափահաս է, տեղափոխվել են Երևանի տարբեր հիվանդանոցներ։Նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։ Ավտոմեքենաների սեփականատերերի, վարորդների և վիրավորների ինքնությունը պարզվում է։
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/07e4/0a/09/24834237_177:0:1600:1067_1920x0_80_0_0_066bb96e299e915a53192b2983f3fdbb.jpgSputnik Արմենիա
վթար, վթար, պատահար, սպանություն, գողություն, երևան, տուժածներ, հիվանդանոց
15:56 21.02.2026 (Թարմացված է: 15:57 21.02.2026) Բախման հետևանքով «Jeep Compass»-ը գլխիվայր շրջվել է։
ԵՐԵՎԱՆ, 21 փետրվարի – Sputnik. Երևանի այսօր խոշոր ավտովթար է տեղի ունեցել Շենգավիթ վարչական շրջանում, կան տուժածներ։ Տեղեկությունը հայտնում է