ԵՐԵՎԱՆ, 21 փետրվարի - Sputnik. Բայկալ լճում ՈւԱԶ մակնիշի մեքենայով սառույցի վրայով անցնելիս խեղդված ութ մարդու մարմինները դուրս են բերվել։ Այս մասին ՌԻԱ Նովոստիին հայտնել է ՌԴ ՔԿ Իրկուտսկի մարզային քննչական վարչության ներկայացուցիչը։Քննչական կոմիտեն քրեական գործ է հարուցել անվտանգության պահանջներին չհամապատասխանող ծառայությունների մատուցման և անփութության հոդվածներով:Նեյտրինո որսացողները․ Բայկալում խորջրյա եզակի հեռադիտակ են գործարկել․ տեսանյութՀիշեցնենք, որ փետրվարի 20-ի ցերեկը Բայկալի Խոբոյ հրվանդանի մոտակայքում ՈւԱԶ մակնիշի ավտոմեքենան ընկել էր սառույցի տակ։ ՔԿ–ի տվյալներով՝ մեքենայում եղել են վարորդը և Չինաստանից ժամանած 8 զբոսաշրջիկներից բաղկացած խումբը, փրկվել հաջողվել է միայն մեկ զբոսաշրջիկի։ Պատահարի բոլոր մասնակիցների ինքնությունը պարզված է։ Ավտոմեքենան ընկել է երեք մետր լայնությամբ սառցե ճեղքի մեջ, պատահարի վայրում խորությունը 18 մետր է։
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/07ea/02/15/99078098_570:0:3299:2047_1920x0_80_0_0_e3820527033f339f3053f43b5b362011.jpgSputnik Արմենիա
բայկալ լիճ, զոհ, սառույց
Քննչական կոմիտեն քրեական գործ է հարուցել անվտանգության պահանջներին չհամապատասխանող ծառայությունների մատուցման և անփութության հոդվածներով:
ԵՐԵՎԱՆ, 21 փետրվարի - Sputnik. Բայկալ լճում ՈւԱԶ մակնիշի մեքենայով սառույցի վրայով անցնելիս խեղդված ութ մարդու մարմինները դուրս են բերվել։ Այս մասին ՌԻԱ Նովոստիին հայտնել է ՌԴ ՔԿ Իրկուտսկի մարզային քննչական վարչության ներկայացուցիչը։
«Բայկալում ՈւԱԶ-ով սառույցի վրայով անցնելիս խեղդված ութ մարդու մարմինները դուրս են բերվել»,-հայտնել է գործակալության զրուցակիցը։
Հիշեցնենք, որ փետրվարի 20-ի ցերեկը Բայկալի Խոբոյ հրվանդանի մոտակայքում ՈւԱԶ մակնիշի ավտոմեքենան ընկել էր սառույցի տակ։ ՔԿ–ի տվյալներով՝ մեքենայում եղել են վարորդը և Չինաստանից ժամանած 8 զբոսաշրջիկներից բաղկացած խումբը, փրկվել հաջողվել է միայն մեկ զբոսաշրջիկի։ Պատահարի բոլոր մասնակիցների ինքնությունը պարզված է։ Ավտոմեքենան ընկել է երեք մետր լայնությամբ սառցե ճեղքի մեջ, պատահարի վայրում խորությունը 18 մետր է։