հայաստան-ռուսաստան համագործակցություն
ԵՐԵՎԱՆ, 20 փետրվարի – Sputnik․ Ռուսաստանի Դաշնությունում Հայաստանի Հանրապետության դեսպան Գուրգեն Արսենյանը համատեղ ծրարգրերի իրականացման շուրջ մտքեր է փոխանակել Մոսկվայի մարզի ղեկավար Անդրեյ Վորոբյովի հետ։ Տեղեկությունը հայտնում է ՌԴ-ում ՀՀ դեսպանությունը։Արսենյանը կարևորել է փոխադարձ ներդրումային նախագծերի իրականացման անհրաժեշտությունը։Վորոբյովն իր հերթին պատրաստակամություն է հայտնել ապահովել քննարկված հարցերի շուրջ ակտիվ համագործակցություն։
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/07ea/02/14/99049108_0:286:960:1006_1920x0_80_0_0_e286d9765bb4630ee5714cb486b626c6.jpgSputnik Արմենիա
ռուսաստան, հայաստան, հայաստան-ռուսաստան համագործակցություն, գուրգեն արսենյան, դեսպան
16:18 20.02.2026 (Թարմացված է: 16:32 20.02.2026) Գուրգեն Արսենյանը Անդրեյ Վորոբյովի հետ հանդիպման ժամանակ կարևորել է փոխադարձ ներդրումային նախագծերի իրականացման անհրաժեշտությունը։
ԵՐԵՎԱՆ, 20 փետրվարի – Sputnik․ Ռուսաստանի Դաշնությունում Հայաստանի Հանրապետության դեսպան Գուրգեն Արսենյանը համատեղ ծրարգրերի իրականացման շուրջ մտքեր է փոխանակել Մոսկվայի մարզի ղեկավար Անդրեյ Վորոբյովի հետ։ Տեղեկությունը հայտնում է
ՌԴ-ում ՀՀ դեսպանությունը։
«Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի և Մոսկվայի մարզի միջև առևտրատնտեսական, մշակութային և հումանիտար ոլորտներում միջտարածաշրջանային համագործակցության խորացման հեռանկարները»,–նշված է հաղորդագրության մեջ։
Արսենյանը կարևորել է փոխադարձ ներդրումային նախագծերի իրականացման անհրաժեշտությունը։
Վորոբյովն իր հերթին պատրաստակամություն է հայտնել ապահովել քննարկված հարցերի շուրջ ակտիվ համագործակցություն։