ԵՐԵՎԱՆ, 20 փետրվարի – Sputnik․ Այսօր գիշերն ավտովթար է տեղի ունեցել Արարատի մարզում։ Ինչպես հայտնում է Shamshyan.com-ը, ժամը 01:00-ի սահմաններում 20-ամյա Մանվել Մ.-ն իր վարած BMW մակնիշի ավտոմեքենայով Երևան-Երասխ ավտոճանապարհին դուրս է եկել երթևեկելի գոտուց, բախվել ծառերին, հողաթմբերին, ապա մոտ 25 մետր շրջվելով՝ հայտնվել հողամասի տարածքում։ Ինչպես հայտնում է կայքը, ավտոմեքենան մի քանի մասի է բաժանվել։Ավտովթարի հետևանքով վարորդը տեղում մահացել է։Վթարի փաստով քննչական վարչությունում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։Նախնական տեղեկություններով՝ վարորդն ավտոմեքենան վարելու իրավունք չի ունեցել։
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/07e6/07/18/45717513_44:0:1468:1068_1920x0_80_0_0_1792b02ca3fd81297974f3854f75f611.jpgSputnik Արմենիա
ավտովթար, ավտոմեքենա, արարատի մարզ, զոհ, վարորդ
Նախնական տեղեկություններով՝ վարորդն ավտոմեքենան վարելու իրավունք չի ունեցել։
ԵՐԵՎԱՆ, 20 փետրվարի – Sputnik․ Այսօր գիշերն ավտովթար է տեղի ունեցել Արարատի մարզում։ Ինչպես հայտնում է
Shamshyan.com-ը, ժամը 01:00-ի սահմաններում 20-ամյա Մանվել Մ.-ն իր վարած BMW մակնիշի ավտոմեքենայով Երևան-Երասխ ավտոճանապարհին դուրս է եկել երթևեկելի գոտուց, բախվել ծառերին, հողաթմբերին, ապա մոտ 25 մետր շրջվելով՝ հայտնվել հողամասի տարածքում։ Ինչպես հայտնում է կայքը, ավտոմեքենան մի քանի մասի է բաժանվել։
Ավտովթարի հետևանքով վարորդը տեղում մահացել է։
Վթարի փաստով քննչական վարչությունում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։