«Վերջ դնել եկեղեցականների և ազգընտիր Ամենայն Հայոց Հայրապետի նկատմամբ շինծու մեղադրանքներով ու զրպարտություններով բռնաճնշումներին, ազատ արձակել կալանավորված հոգևորականներին և ի պաշտպանություն Եկեղեցուն հանդես եկած հայորդիներին»,-հայտարարել են եպիկոպոսաց հավաքի մասնակիցները։
«Ավրորա» մարդասիրական հիմնադրամը խստորեն դատապարտել է Արցախի նախկին պետնախարար, «Ավրորա» նախաձեռնության համահիմնադիր Ռուբեն Վարդանյանի նկատմամբ Բաքվի դատարանի կայացրած դատավճիռը և կոչ է արել անհապաղ ազատ արձակել Վարդանյանին:
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Վաշինգտոնում մասնակցել է ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփի նախաձեռնած «Խաղաղության խորհրդի» առաջին նիստին։
«Վերջ դնել եկեղեցականների և ազգընտիր Ամենայն Հայոց Հայրապետի նկատմամբ շինծու մեղադրանքներով ու զրպարտություններով բռնաճնշումներին, ազատ արձակել կալանավորված հոգևորականներին և ի պաշտպանություն Եկեղեցուն հանդես եկած հայորդիներին»,-հայտարարել են եպիկոպոսաց հավաքի մասնակիցները։«Ավրորա» մարդասիրական հիմնադրամը խստորեն դատապարտել է Արցախի նախկին պետնախարար, «Ավրորա» նախաձեռնության համահիմնադիր Ռուբեն Վարդանյանի նկատմամբ Բաքվի դատարանի կայացրած դատավճիռը և կոչ է արել անհապաղ ազատ արձակել Վարդանյանին: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Վաշինգտոնում մասնակցել է ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփի նախաձեռնած «Խաղաղության խորհրդի» առաջին նիստին։
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/07ea/02/14/99026935_126:0:910:588_1920x0_80_0_0_014d46d21f125f1b84122f23f306e996.jpgSputnik Արմենիա
09:00 20.02.2026 (Թարմացված է: 09:12 20.02.2026) «Վերջ դնել եկեղեցականների և ազգընտիր Ամենայն Հայոց Հայրապետի նկատմամբ շինծու մեղադրանքներով ու զրպարտություններով բռնաճնշումներին, ազատ արձակել կալանավորված հոգևորականներին և ի պաշտպանություն Եկեղեցուն հանդես եկած հայորդիներին»,-հայտարարել են եպիկոպոսաց հավաքի մասնակիցները։