ԵՐԵՎԱՆ, 19 փետրվարի – Sputnik․ Իրավապահները զննություն են իրականացնում «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանին պատկանող տարածքներում։ Sputnik Արմենիայի հետ զրույցում տեղեկությունը հայտնեց նրա պաշտպան Էմին Խաչատրյանը։Պաշտպանն ընդգծեց, որ գործը Ծառուկյանի հետ առնչություն չունի, այն նախաձեռնվել է դեռևս 2020 թ․-ին, վերաբերում է Առինջ համայնքի նախկին պաշտոնատար անձանց։Նա հավելեց՝ Գագիկ Ծառուկյանի տանն իրականացվող գործողությունները ենթադրում են որոշակի չափային տվյալներ, լուսանկարներ՝ փորձաքննության իրականացման համար։ Շեշտեց՝ այս գործով Գագիկ Ծառուկյանը որևէ կարգավիճակ չունի։Հիշեցնենք՝ 2020թ․ հունիսի 19-ին հայտնի դարձավ, որ մեղադրանք է առաջադրվել Առինջ համայնքի ղեկավարին և պաշտոնատար այլ անձանց։
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/07e8/07/1d/78863096_42:0:1319:958_1920x0_80_0_0_5862fe8a95e7445bcfa4ac32d0ac5e22.jpgSputnik Արմենիա
գագիկ ծառուկյան, խուզարկություն, էմին խաչատրյան, պաշտպան, փաստաբան, առինջ
14:37 19.02.2026 (Թարմացված է: 14:38 19.02.2026) Գործը հարուցվել է դեռևս 2020թ․-ին և վերաբերում է Առինջ համայնքի նախկին պաշտոնատար անձանց։
ԵՐԵՎԱՆ, 19 փետրվարի – Sputnik․ Իրավապահները զննություն են իրականացնում «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանին պատկանող տարածքներում։
Sputnik Արմենիայի հետ զրույցում տեղեկությունը հայտնեց նրա պաշտպան Էմին Խաչատրյանը։
Հիշեցնենք՝ 2020թ․ հունիսի 19-ին հայտնի դարձավ, որ
մեղադրանք է առաջադրվել Առինջ համայնքի ղեկավարին և պաշտոնատար այլ անձանց։