հայաստան–վրաստան համագործակցություն
ԵՐԵՎԱՆ, 19 փետրվարի – Sputnik. «Ռուսական երկաթուղիներ Տուր» ընկերությունը, որն ընդգրկված է «Ռուսական երկաթուղիներ» hոլդինգի կազմում, առաջարկում է մայիսյան տոներն անցկացնել հետաքրքիր ուղևորությամբ: Երկաթուղային ճանապարհորդության սիրահարների համար հասանելի է եռօրյա երթուղի՝ Երևան – Թբիլիսի – Երևան, հարմարավետ և ժամանակակից վագոններով՝ «Հարավկովկասյան երկաթուղի» ընկերության տրամադրած շարժակազմով: Տեղեկությունը հայտնում է ՀԿԵ–ն։Տուրի մեջ ներառված են՝ՀԿԵ-ն արդեն ունի նմանատիպ փորձ զբոսաշրջային երթուղիների համար շարժակազմ տրամադրելու ոլորտում։ Առաջին անգամ 2025 թվականին նման ծառայություններից օգտվեց չեխական «Gepard Express» ընկերությունը։ Զբոսաշրջիկները 9 օր անցկացրին ՀԿԵ-ի վագոններում և այցելեցին Հայաստանի և Վրաստանի բազմաթիվ տեսարժան վայրեր։«Ռուսական երկաթուղիներ Տուր»-ը մասնագիտացված զբոսաշրջային օպերատոր և երկաթուղային փոխադրող ընկերություն է, որը գործում է 2005 թվականից և իրականացնում է ներքին և միջազգային երկաթուղային տուրիզմ, ռետրո և թեմատիկ ուղևորություններ, խմբային և անհատական VIP տուրեր, ինչպես նաև համալիր նախագծեր՝ օգտագործելով երկաթուղային ենթակառուցվածքները:
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/07e5/06/08/27847536_177:0:1600:1067_1920x0_80_0_0_1a7deb9232dabc355a8e3a62ad5976c3.jpgSputnik Արմենիա
հայաստան, հայաստան–վրաստան համագործակցություն, երկաթուղի
19:09 19.02.2026 (Թարմացված է: 19:11 19.02.2026) «Ռուսական երկաթուղիներ Տուր»-ը մասնագիտացված զբոսաշրջային օպերատոր և երկաթուղային փոխադրող ընկերություն է, որը մտնում է «Ռուսական երկաթուղիներ» hոլդինգի կազմի մեջ:
ՀԿԵ-ն արդեն ունի նմանատիպ փորձ զբոսաշրջային երթուղիների համար շարժակազմ տրամադրելու ոլորտում։ Առաջին անգամ 2025 թվականին
նման ծառայություններից օգտվեց չեխական «Gepard Express» ընկերությունը։ Զբոսաշրջիկները 9 օր անցկացրին ՀԿԵ-ի վագոններում և այցելեցին Հայաստանի և Վրաստանի բազմաթիվ տեսարժան վայրեր։