«քարֆուր» սուպերմարկետների ցանց
ԵՐԵՎԱՆ, 19 փետրվարի - Sputnik. Երևանի Արշակունյաց պողոտայի «Քարֆուր» ընկերությանը պատկանող հացաբուլկեղենի, ալրային հրուշակեղենի, կրեմային հրուշակեղենի արտադրամասում իրականացվող ստուգման ընթացքում պարզվել է, որ արտադրվել է վտանգավոր սննդամթերք: Տեղեկությունը հայտնում է ՀՀ սննդամթերքի և անվտանգության տեսչական մարմինը:«Կրուասան կրեմով» արտադրատեսակի նմուշում հայտնաբերվել է մեզոֆիլ աէրոբ և ֆակուլտատիվ անաէրոբ մանրէներ (ՄԱՖԱՆՄՔ), աղիքային ցուպիկի խմբի մանրէներ (ԱՑԽՄ), «S.aureus», իսկ «Դոնաթ (փքաբլիթ) նուտելայով» արտադրատեսակի նմուշում՝ աղիքային ցուպիկի խմբի մանրէներ (ԱՑԽՄ), ցուցանիշներով չեն համապատասխանում Մաքսային Միության տեխնիկական կանոնակարգերով սահմանված նորմերին:Տեսչական մարմնի ղեկավարի որոշմամբ «Կրուասան կրեմով» և «Դոնաթ (փքաբլիթ) նուտելայով» արտադրատեսակների արտադրությունը կասեցվել է:Տնտեսվարողը պետք է անհրաժեշտ միջոցներ ձեռնարկի՝ նշված արտադրատեսակները օրենսդրության պահանջներին համապատասխանեցնելու համար:Հայտնաբերված խախտումները վերացնելու համար սահմանվել է վերջնաժամկետ:
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/793/22/7932225_90:0:1510:1065_1920x0_80_0_0_7ca38721afefd9955e3108a2abd14f55.jpgSputnik Արմենիա
հրուշակեղեն, «քարֆուր» սուպերմարկետների ցանց
ԵՐԵՎԱՆ, 19 փետրվարի - Sputnik. Երևանի Արշակունյաց պողոտայի «Քարֆուր» ընկերությանը պատկանող հացաբուլկեղենի, ալրային հրուշակեղենի, կրեմային հրուշակեղենի արտադրամասում իրականացվող ստուգման ընթացքում պարզվել է, որ արտադրվել է վտանգավոր սննդամթերք: Տեղեկությունը հայտնում է
ՀՀ սննդամթերքի և անվտանգության տեսչական մարմինը: