ԵՐԵՎԱՆ, 19 փետրվարի - Sputnik. ՌԴ նախագահի հրամանագրով Մոսկվայի «Ռուսական ֆիլհարմոնիա» սիմֆոնիկ նվագախմբի տնօրեն Գայանե Շիլաջյանը պարգևատրվել է «Մշակույթում և արվեստում կատարած աշխատանքների համար» մեդալով: Այս մասին հայտնում է Ռուսաստանի հայերի միության մամուլի ծառայությունը։Նշենք, որ Գայանե Շիլաջյանը Ռուսաստանի լավագույն սիմֆոնիկ կոլեկտիվներից մեկի հիմնադիրն ու անփոփոխ ղեկավարն է: Նա Ռուսաստանի Դաշնության մշակույթի վաստակավոր աշխատող է, Մոսկվայի արվեստի պատվավոր գործիչ, ՌՀՄ-ի կողմից հիմնադրված «Համաձայնություն» երաժշտական մրցանակի դափնեկիր (2015):
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/957/43/9574363_169:0:2898:2047_1920x0_80_0_0_e13fad3089d5adc4cb03c3ab9bde2c94.jpgSputnik Արմենիա
վլադիմիր պուտին, մեդալ
17:31 19.02.2026 (Թարմացված է: 20:25 19.02.2026) Գայանե Շիլաջյանը Ռուսաստանի մշակույթի վաստակավոր գործիչ է:
ԵՐԵՎԱՆ, 19 փետրվարի - Sputnik. ՌԴ նախագահի հրամանագրով Մոսկվայի «Ռուսական ֆիլհարմոնիա» սիմֆոնիկ նվագախմբի տնօրեն Գայանե Շիլաջյանը պարգևատրվել է «Մշակույթում և արվեստում կատարած աշխատանքների համար» մեդալով: Այս մասին հայտնում է Ռուսաստանի հայերի միության մամուլի ծառայությունը։
«Մոսկվայի «Ռուսական ֆիլհարմոնիա» սիմֆոնիկ նվագախմբի տնօրեն Գայանե Ազարիկի Շիլաջյանը Ռուսաստանի Դաշնության նախագահի հրամանագրով արժանացել է պետական բարձր պարգևի՝ «Մշակույթում և արվեստում կատարած աշխատանքների համար» մեդալի»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:
Նշենք, որ Գայանե Շիլաջյանը Ռուսաստանի լավագույն սիմֆոնիկ կոլեկտիվներից մեկի հիմնադիրն ու անփոփոխ ղեկավարն է: Նա Ռուսաստանի Դաշնության մշակույթի վաստակավոր աշխատող է, Մոսկվայի արվեստի պատվավոր գործիչ, ՌՀՄ-ի կողմից հիմնադրված «Համաձայնություն» երաժշտական մրցանակի դափնեկիր (2015):