«մոսկվայի տուն»
ԵՐԵՎԱՆ, 19 փետրվարի – Sputnik. Երևանում գործող «Մոսկվայի տուն» կենտրոնի բեմում Հայրենիքի պաշտպանի օրվան նվիրված «Պահպանելով ընդհանուր սահմանները» համերգի ընթացքում հայ և ռուս կոմպոզիտորների հայրենասիրական երգեր և սիրված քնարական ստեղծագործություններ են հնչել։Կենտրոնի հյուրերի համար ելույթ է ունեցել «Ռոմանովիչ բենդ» խումբը՝ հայտնի դաշնակահար և կոմպոզիտոր Մադաթ Ավանեսովի ղեկավարությամբ։ Հանդիսատեսն ակտիվ ձայնակցել է արտիստներին, իսկ լեգենդար «Սպաներ» երգն ունկնդրել է հոտնկայս։Տոնական միջոցառմանը ներկա են եղել Հայաստանում Ռոսսոտրուդնիչեստվոյի ներկայացուցչության ղեկավար Վադիմ Ֆեֆիլովը, ՀՀ-ում ՌԴ ԱԴԾ սահմանապահ վարչության, «Էրեբունի» ավիաբազայի և ռուսաստանյան կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ։Երեկոյի ավարտին Երևանում Մոսկվայի տան տնօրեն Հայկ Մելիքյանին հանձնվել է Հայաստանում ՌԴ ԱԴԾ սահմանապահ վարչության ղեկավարության շնորհակալագիրը՝ «Հայրենիքի պաշտպանի օրվան նվիրված տոնական համերգը բարձր մակարդակով կազմակերպելու համար»։Տոնական միջոցառումը կազմակերպել էին Մոսկվայի կառավարությունը, Մոսկվայի արտաքին տնտեսական և միջազգային հարաբերությունների վարչությունը, Մոսկվայի հայրենակիցների տունը և Երևանում Մոսկվայի տունը։
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/07ea/02/13/99004947_72:0:1209:853_1920x0_80_0_0_3dae34f4d1ff334d2b3fcd552b58679e.jpgSputnik Արմենիա
հայաստան, երևան, հայրենիքի պաշտպանի օր, համերգ, «մոսկվայի տուն»
21:25 19.02.2026 (Թարմացված է: 21:26 19.02.2026) Հայկ Մելիքյանը նշել է` Հայրենիքի պաշտպանի օրը խորհրդանշում է մեր նախնիների սերունդների հայրենասիրությունը, քաջությունը և հերոսություն