ԵՐԵՎԱՆ, 19 փետրվարի – Sputnik․ Մայիսի 2-ից Air Baltic ավիաընկերությունը մեկնարկում է Երևան-Ռիգա-Երևան ուղիղ ավիաչվերթեր։ Այս մասին հայտում է Զբոսաշրջության կոմիտեն։Ուղիղ ավիաչվերթների կարևորությունը քննարկվել է կոմիտեի նախագահ Լուսինե Գևորգյանի և ՀՀ-ում Լատվիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Էդիտե Մեդնեի և ՀՀ-ում Լատվիայի պատվավոր հյուպատոս Արմեն Ղասաբօղլյանի հետ հանդիպման ժամանակ։Կողմերը նշել են, որ ուղիղ ավիակապը կնպաստի երկկողմ զբոսաշրջային այցելությունների ավելացմանը, հարաբերությունների և միջմշակութային հաղորդակցության զարգացմանը։Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են նաև Հայաստան-Լատվիա համագործակցության հնարավորությունները զբոսաշրջության ոլորտում, այդ թվում՝ չվերթերի մեկնարկին ընդառաջ համապատասխան միջոցառումների կազմակերպումը։
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/2158/13/21581301_55:0:1479:1068_1920x0_80_0_0_985da771a3ad959e70e61f384bfb3b87.jpgSputnik Արմենիա
երևան, ռիգա, չվերթ, թռիչք, լատվիա, զբոսաշրջիկ, զբոսաշրջություն
11:15 19.02.2026 (Թարմացված է: 11:16 19.02.2026) Երկկողմ զբոսաշրջային այցելություններն ավելացնելու նպատակով միջոցառումներ կկազմակերպվեն։
ԵՐԵՎԱՆ, 19 փետրվարի – Sputnik․ Մայիսի 2-ից Air Baltic ավիաընկերությունը մեկնարկում է Երևան-Ռիգա-Երևան ուղիղ ավիաչվերթեր։ Այս մասին
հայտում է Զբոսաշրջության կոմիտեն։