ԵՐԵՎԱՆ, 18 փետրվարի – Sputnik. Ռուսաստանը բազմիցս հաստատել է խաղաղ կարգավորման վերաբերյալ իր պատրաստակամությունը, մինչդեռ հակառակ կողմից պարբերաբար հայտարարություններ են հնչում, որ բանակցությունների անհրաժեշտություն չկա: Այս մասին հայտարարել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան։Հիշեցնենք, որ Ռուսաստանի, ԱՄՆ-ի և Ուկրաինայի բանակցությունների հերթական փուլն անցկացվում է փետրվարի 17-18-ը Ժնևում՝ «InterContinental Geneva» հյուրանոցի հարթակում։Ուկրաինական կարգավորման շուրջ բանակցություններում էական առաջընթաց կա. Ուիտկոֆ
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/07ea/02/0a/98657338_0:0:2732:2048_1920x0_80_0_0_1f95a04d6cf46d951e136c8e333d3c61.jpgSputnik Արմենիա
ռուսաստան, ուկրաինա, մարիա զախարովա, բանակցություն, ժնև
09:35 18.02.2026 (Թարմացված է: 10:13 18.02.2026) Ռուսաստանի, ԱՄՆ-ի և Ուկրաինայի բանակցությունների հերթական փուլն անցկացվում է Ժնևում:
ԵՐԵՎԱՆ, 18 փետրվարի – Sputnik. Ռուսաստանը բազմիցս հաստատել է խաղաղ կարգավորման վերաբերյալ իր պատրաստակամությունը, մինչդեռ հակառակ կողմից պարբերաբար հայտարարություններ են հնչում, որ բանակցությունների անհրաժեշտություն չկա: Այս մասին հայտարարել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան։
«Եթե մենք իրոք խաղաղություն ենք ուզում, իսկ Ռուսաստանը դա բազմիցս ապացուցել է, և միևնույն ժամանակ տեսնում ենք, որ մյուս կողմից անդադար հայտարարում են, թե բանակցություններն անհրաժեշտ չեն տարբեր պատրվակներով… Մի՞թե մենք չպետք է գնահատենք երկխոսության գոյություն ունեցող հնարավորությունները»,- ասել է Զախարովան Sputnik ռադիոակայանի եթերում՝ մեկնաբանելով Ժնևում ընթացող բանակցությունները։
Հիշեցնենք, որ Ռուսաստանի, ԱՄՆ-ի և Ուկրաինայի բանակցությունների հերթական փուլն անցկացվում է փետրվարի 17-18-ը Ժնևում՝ «InterContinental Geneva» հյուրանոցի հարթակում։