Պատմության, հատկապես Երկրորդ համաշխարհային պատերազմի իրադարձությունների վերաշարադրումն անթույլատրելի է։ Այս մասին «Վեստի» հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում ասել է Ռուսաստանում Հայաստանի դեսպան Գուրգեն Արսենյանը:ՀՀ դեսպանի խոսքով՝ դա ցանկացած երկրի դեմ մղվող հիբրիդային պատերազմի շատ հզոր տարր է, երբ ստիպում ես վերաշարադրել պատմությունը:Էքսկուրսիայի ընթացքում ներկայացվել են Երկրորդ համաշխարհային պատերազմի հիմնական փուլերը՝ մարտական գործողությունների առաջին օրերից մինչև հաղթանակ։ Առանձնահատուկ ուշադրություն է դարձվել Խորհրդային Միության ժողովուրդների ավանդին։
Переписывание истории, особенно событий Второй мировой войны, - это сильный элемент гибридной войны - посол Армении в РФ Гурген Арсенян
PT0M18S
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/07ea/02/12/98925338_226:0:1165:704_1920x0_80_0_0_6ec4c89b6edf92e79b02f9a2c7a22db4.jpgSputnik Արմենիա
հայրենական մեծ պատերազմ, գուրգեն արսենյան, ռուսաստան, դեսպան, видео
Մի խումբ օտարերկրյա դիվանագետներ նախօրեին այցելել են ՌԴ Զինված ուժերի Կենտրոնական թանգարան: