բարգավաճ հայաստան կուսակցություն (բհկ)
հայրենիք
ԵՐԵՎԱՆ, 17 փետրվարի – Sputnik. «Հայրենիք» կուսակցության ղեկավար Արթուր Վանեցյանի և «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանի միջև բանակցություններ են սկսվել: Տեղեկությունը հայտնում է «Հրապարակ» օրաթերթը։Հիշեցնում են, որ փետրվարի 15-ին «Մայր Հայաստան» կուսակցության համագումարի ժամանակ կուսակցության նախագահ Անդրանիկ Թևանյանը հայտարարեց, որ հունիսի 7-ի ընտրություններին մասնակցելու են «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության հետ՝ «Առաջարկ Հայաստանին» ծրագրով։Նույն ձևաչափով մասնակցելու մասին հայտարարել է նաև «Դեմոկրատական այլընտրանք» կուսակցության նախագահ Սուրեն Սուրենյանցը։Հիշեցնենք, որ հունվարի 10-ին ԲՀԿ առաջնորդը հայտարարել էր, որ իր հիմնած «Առաջարկ Հայաստանին» նախընտրական ծրագիրը քաղաքական, հանրային Նոյյան տապան է լինելու, քանի որ ՀՀ-ում ստեղծված իրավիճակից միայնակ փրկվել հնարավոր չէ։ Նա վստահեցրել էր, որ ծրագրի շուրջ կհավաքվեն բոլոր հետաքրքիր առաջարկները, լուծումները։ Ծառուկյանի խոսքով` պետք է ստեղծել պետական, գիտական, մասնագիտական մտքի «նոյյան տապան», որտեղ կուսակցական պատկանելությունը ոչ մի նշանակություն չունի, որտեղ հարգի են գիտելիքը, սկզբունքները, մարդկային որակները և պատրաստակամությունը՝ թեկուզ անձնապես տուժել, բայց օգնել երկրին։«Առաջարկ Հայաստանին» ծրագրի մասին նա հայտարարել էր դեռ ամիսներ առաջ՝ համոզված լինելով, որ պետությունները կորուստներից հետո վերականգնվում են ծրագրերի, գաղափարների, կամքի և երկրին նվիրված, ունակ մարդկանց համախմբման շնորհիվ։
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/07e5/02/14/26526644_182:88:1488:1068_1920x0_80_0_0_4931400f1d2f2a8698c321475021113f.jpgSputnik Արմենիա
արթուր վանեցյան, գագիկ ծառուկյան, բարգավաճ հայաստան կուսակցություն (բհկ), հայրենիք
10:16 17.02.2026 (Թարմացված է: 10:21 17.02.2026) Օրեր առաջ «Մայր Հայաստան» կուսակցությունը հայտարարել է Գագիկ Ծառուկյանի հետ միասին ընտրություններին մասնակցելու մասին։
«Առաջարկ Հայաստանին» ծրագրի մասին նա
հայտարարել էր դեռ ամիսներ առաջ՝ համոզված լինելով, որ պետությունները կորուստներից հետո վերականգնվում են ծրագրերի, գաղափարների, կամքի և երկրին նվիրված, ունակ մարդկանց համախմբման շնորհիվ։