ԵՐԵՎԱՆ, 16 փետրվարի – Sputnik․ Հայաստանի ժուռնալիստների միության նախագահ Սաթիկ Սեյրանյանը դատական հայց է ներկայացրել Հանրային հեռուստաընկերության հաղորդավար Պետրոս Ղազարյանի դեմ։ Այդ մասին տեղեկանում ենք «Դատալեքս» դատական տեղեկատվական համակարգից։«Սոլովյովի սպառնալիքը պաշտպանել են Հայկ Դեմոյանը, Սաթիկ Սեյրանյանը, նրա սանջակ 24 նյուզը, Միկա Բադալյանը, Անժելա Թովմասյանը, Հրանտ Բագրատյանը։ Նրանց մի մասը հարձակվել ա Սոլովյովին քննադատողների վրա։ Վստահ եմ` նրանք ուրախ կլինեին, եթե այդ սպառնալիքը իրականանար։ Իսկ հիմա նրանք լծվելու են Թրիփի դեմ»,- գրել էր Ղազարյանը։Սաթիկ Սեյրանյանը ոչ միայն պահանջում է հրապարակայնորեն հերքել իր հասցեին ասված խոսքերը, այլև որպես զրպարտության համար փոխհատուցում Պետրոս Ղազարյանից բռնագանձել 1 միլիոն ՀՀ դրամ։
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/07e9/05/02/88524411_0:0:1424:1067_1920x0_80_0_0_5e5fefaeacc725d65f513d72b298b93e.jpgSputnik Արմենիա