ԵՐԵՎԱՆ, 17 փետրվարի – Sputnik. Հյուսիս-հարավ ավտոմայրուղու Քաջարան-Ագարակ 32 կմ երկարությամբ կառուցվող ճանապարհահատվածում ավարտվել է երկրորդ՝ 530 մետր երկարությամբ (ներառյալ պորտալները) թունելի հորատումը։ Տեղեկությունը հայտնում է «Ճանապարհային դեպարտամենտ» հիմնադրամը։Առաջին թունելի հորատումը (455 մ երկարությամբ` ներառյալ պորտալները) ավարտվել էր նախորդ տարի։ Շինարարն այդ հատվածում այժմ իրականացնում է երեսարկի բետոնացում։Հիշեցնենք` Քաջարան–Ագարակ 32 կմ երկարությամբ նոր հատվածը կես ժամով կկրճատի Իրանի սահմանից դեպի Կապան ճանապարհի տևողությունը: Ըստ նախագծի` Քաջարան–Ագարակ հատվածը կունենա 5 տրանսպորտային հանգույց, 17 կամուրջ, մեծ թվով հենապատեր և այլն։
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/07ea/02/11/98904783_125:0:845:540_1920x0_80_0_0_0035b17dec5ba16ceaa8668f8c70ad15.jpgSputnik Արմենիա
հայաստան, քաջարան, ագարակ, թունել
16:24 17.02.2026 (Թարմացված է: 16:50 17.02.2026) Այդ հատվածում առաջին թունելի հորատումն ավարտվել էր 2025 թվականին։
ԵՐԵՎԱՆ, 17 փետրվարի – Sputnik. Հյուսիս-հարավ ավտոմայրուղու Քաջարան-Ագարակ 32 կմ երկարությամբ կառուցվող ճանապարհահատվածում ավարտվել է երկրորդ՝ 530 մետր երկարությամբ (ներառյալ պորտալները) թունելի հորատումը։ Տեղեկությունը հայտնում է «Ճանապարհային դեպարտամենտ» հիմնադրամը։
«Այս թունելում այժմ կատարվում են գաբարիտային չափերի ապահովման և նախագծով նախատեսված այլ աշխատանքներ։ Քաջարան-Ագարակ ճանապարհահատվածում շարունակվում են նաև կամուրջների և հողային պաստառի կառուցման աշխատանքները»,- ասված է հաղորդագրությունում։
Առաջին թունելի հորատումը (455 մ երկարությամբ` ներառյալ պորտալները) ավարտվել էր նախորդ տարի։ Շինարարն այդ հատվածում այժմ իրականացնում է երեսարկի բետոնացում։
Հիշեցնենք` Քաջարան–Ագարակ 32 կմ երկարությամբ նոր հատվածը կես ժամով
կկրճատի Իրանի սահմանից դեպի Կապան ճանապարհի տևողությունը: Ըստ նախագծի` Քաջարան–Ագարակ հատվածը կունենա 5 տրանսպորտային հանգույց, 17 կամուրջ, մեծ թվով հենապատեր և այլն։