ԵՐԵՎԱՆ, 17 փետրվարի - Sputnik. Գեղասահորդ Նիկիտա Ռախմանինի մայրը՝ Լյուդմիլան, պատմել է օլիմպիական խաղերի մայրաքաղաք Միլանում տիրող մթնոլորտի մասին:Կարինա Ակոպովան և Նիկիտա Ռախմանինը Հայաստանը օլիմպիական խաղերում առաջին անգամ ներկայացնող գեղասահորդներն են:Նրանց աջակցելու էր եկել Նիկիտայի ամբողջ ընտանիքը՝ հայրը, մայրը և կրտսեր եղբայրը, որը նույնպես փոքր հասակում զբաղվել է գեղասահքով։Նշենք, որ Հայաստանի հավաքականի դրոշակակիրներ Կարինա Ակոպովան և Նիկիտա Ռախմանինը մրցումները սկսել են կարճ ծրագրով: Որոշելով փոխել մարզական քաղաքացիությունը՝ նրանք այսպես կոչված կարանտինն ամբողջությամբ անցկացրել էին առանց մրցումների՝ միջազգային մեկնարկներում մասնակցության իրավունք ստանալով միայն ընթացիկ մրցաշրջանում։ Օլիմպիադային իրենց մասնակցությունը նրանք վաստակել են Պեկինի ընտրական մրցաշարում։Միլան-2026. Կարինա Ակոպովան և Նիկիտա Ռախմանինը անցան հաջորդ փուլ. լուսանկարներԳեղասահորդները կարճ ծրագրում հանդես եկան Արա Գևորգյանի «Արցախ» ստեղծագործության ներքո: Զույգի օլիմպիական նորամուտը մրցավարները գնահատեցին բավական համեստ՝ 66,27 միավոր։ Ռախմանինը և Ակոպովան իրենց ազատ ծրագիրը կատարեցին «Միլիոնատերը հետնախորշերից» ֆիլմի երաժշտության ներքո: Սահքի ժամանակ Կարինա Ակոպովան երկու սխալ թույլ տվեց։ Սկզբում նա ընկավ եռակի տուլուպի կատարման ժամանակ։ Ավելի ուշ նա սխալվեց եռակի սալխովում, ինչը ևս ազդեց ամփոփիչ գնահատականի վրա:Երկու ելույթի արդյունքում զույգը հավաքեց 180,66 միավոր և ընդհանուր հաշվարկում զբաղեցրեց 14-րդ տեղը։
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/07ea/02/10/98838535_177:0:1600:1067_1920x0_80_0_0_8fce78d59e48a878ff0c4f711dac5a37.jpgSputnik Արմենիա
նիկիտա ռախմանին, մայր, հարցազրույց, գեղասահորդ, գեղասահք, օլիմպիադա, օլիմպիական խաղեր, միլան, իտալիա, կարինա ակոպովա
Երկու ելույթների արդյունքում զույգը հավաքել է 180,66 միավոր և ընդհանուր հաշվարկում զբաղեցրել 14-րդ տեղը։
ԵՐԵՎԱՆ, 17 փետրվարի - Sputnik. Գեղասահորդ Նիկիտա Ռախմանինի մայրը՝ Լյուդմիլան, պատմել է օլիմպիական խաղերի մայրաքաղաք Միլանում տիրող մթնոլորտի մասին:
Կարինա Ակոպովան և Նիկիտա Ռախմանինը Հայաստանը օլիմպիական խաղերում առաջին անգամ ներկայացնող գեղասահորդներն են:
Նրանց աջակցելու էր եկել Նիկիտայի ամբողջ ընտանիքը՝ հայրը, մայրը և կրտսեր եղբայրը, որը նույնպես փոքր հասակում զբաղվել է գեղասահքով։
«Խաղերի մթնոլորտն իհարկե հոյակապ է։ Մեզ ամեն ինչ դուր է գալիս: Տրիբունաներում բոլորը շատ բարյացակամ են։ Երբ իմանում են, որ մենք մարզիկների ծնողներ ենք, շատ են աջակցում։ Կան երկրպագուներ, որոնք հատուկ եկել են Ռուսաստանից՝ Նիկիտայի և Կարինայի համար։ Այլ երկրների ռուսալեզու մարզասերները, որոնք այս զույգին ճանաչում են Ռուսաստանի հավաքականից, մոտենում են, հաջողություն են մաղթում: Սա զույգի առաջին ելույթն է նման բարձր մակարդակով»,-ասել է Նիկիտա Ռախմանինի մայրը «Կոմսոմոլսկայա պրավդա-Չելյաբինսկ»- ին տված հարցազրույցում։
Նշենք, որ Հայաստանի հավաքականի դրոշակակիրներ Կարինա Ակոպովան և Նիկիտա Ռախմանինը մրցումները սկսել են կարճ ծրագրով: Որոշելով փոխել մարզական քաղաքացիությունը՝ նրանք այսպես կոչված կարանտինն ամբողջությամբ անցկացրել էին առանց մրցումների՝ միջազգային մեկնարկներում մասնակցության իրավունք ստանալով միայն ընթացիկ մրցաշրջանում։ Օլիմպիադային իրենց մասնակցությունը նրանք վաստակել են Պեկինի ընտրական մրցաշարում։
Գեղասահորդները կարճ ծրագրում
հանդես եկան Արա Գևորգյանի «Արցախ» ստեղծագործության ներքո: Զույգի օլիմպիական նորամուտը մրցավարները գնահատեցին բավական համեստ՝ 66,27 միավոր։ Ռախմանինը և Ակոպովան իրենց
ազատ ծրագիրը կատարեցին «Միլիոնատերը հետնախորշերից» ֆիլմի երաժշտության ներքո: Սահքի ժամանակ Կարինա Ակոպովան երկու սխալ թույլ տվեց։ Սկզբում նա ընկավ եռակի տուլուպի կատարման ժամանակ։ Ավելի ուշ նա սխալվեց եռակի սալխովում, ինչը ևս ազդեց ամփոփիչ գնահատականի վրա:
Երկու ելույթի արդյունքում զույգը հավաքեց 180,66 միավոր և ընդհանուր հաշվարկում զբաղեցրեց 14-րդ տեղը։