ԵՐԵՎԱՆ, 16 փետրվարի – Sputnik. Երևանում ձնամաքրման աշխատանքներից հետո առաջացած փոսերից ասֆալտապատվել է մոտ 2100 քմ տարածք։ Երևանի քաղաքապետարանի գործակարգավարական խորհրդակցության ժամանակ այս մասին ասաց շինարարության և բարեկարգման վարչության պետի պաշտոնակատար Անդրանիկ Թևոսյանը։Նա վստահեցրեց՝ բարդություններ չեն եղել, միայն մի փոքր խոչընդոտ է դարձել շաբաթ օրը տեղացած անձրևը։Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը նշեց, որ շատ վտանգավոր փոսեր էլ կան, ու դրանց պետք է առաջնահերթություն տրվի։ Մասնավորապես նա մատնանշեց Շիրակի փողոցը։ Թևոսյանը վստահեցրեց՝ հենց այդպես էլ արել ու անում են։«Շիրակի փողոցում, իմ իմանալով, հրատապ լուծումներով աշխատանքներ են իրականացվել»,- ասաց Թևոսյանը։Շենգավիթ վարչական շրջանի ղեկավար Տիգրան Գաբրիելյանն էլ ասաց, որ Շիրակի փողոցում մեծ փոսերի հետ կապված աշխատանքներ չեն կատարվել, և հավելեց` այսօրվանից այդ աշխատանքները նաև հենց թաղապետարանն էլ է իրականացնելու։Ավինյանը դժգոհեց, որ ինքը 3-4 օր առաջ է հայտնել Շիրակի փողոցում առկա խնդիրների մասին, չի հասկանում, թե ինչու հենց նոր հիշեցին, որ պետք է աշխատանքներ կատարել այնտեղ։Գաբրիելյանը նշեց, որ փորձել են փոսալցման աշխատանքներ անել, ուղղակի տեղումները խանգարել են։Ավինյանը հանձնարարեց տեսալուսանկարահանել բոլոր աշխատանքներն ու հետո զեկուցել, թե տոկոսային հարաբերակցությամբ ինչ է արվել և որքան։Երեկ աղն էր, այսօր՝ ջրագիծը․ Ավինյանը նոր պատճառ հայտնեց փոսերի վերաբերյալ
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/07e9/0b/18/96150920_48:0:948:675_1920x0_80_0_0_14eea4a0eb6358ddf85801e4c5dd6cad.jpgSputnik Արմենիա
հայաստան, երևան, փոս, փողոց, տիգրան ավինյան
10:46 16.02.2026 (Թարմացված է: 10:47 16.02.2026) Երևանի քաղաքապետը հանձնարարեց տեսալուսանկարահանել փոսալցման աշխատանքները։