ԵՐԵՎԱՆ, 16 փետրվարի – Sputnik. Շախմատիստներ Շանթ Սարգսյանն ու Արամ Հակոբյանը Տաշքենդում ընթացող «Al-Beruniy» միջազգային մրցաշարում առաջատար դիրքեր են զբաղեցնում: Տեղեկությունը հայտնում է Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիան:«Masters» շրջանային մրցաշարում 3 խաղափուլից հետո գրոսմայստերներ Արամ Հակոբյանը և Շանթ Սարգսյանը ունեն 2 միավոր և կիսում են առաջին հորիզոնականը:«Challengers» շրջանային մրցաշարում գրոսմայստեր Մանուէլ Պետրոսյանը ունի 2 միավոր և կիսում է երկրորդ հորիզոնականը:«Futures» շրջանային մրցաշարում միջազգային վարպետ Արթուր Դավթյանը նույնպես 2 միավորով կիսում է առաջին հորիզոնականը:«Al-Beruniy» շախմատի միջազգային մրցաշարը փետրվարի 13-ից 21-ը անցկացվում է Ուզբեկստանի մայրաքաղաք Տաշքենդում։Գեղասահորդներ Կարինա Ակոպովան և Նիկիտա Ռախմանինը անթերի ելույթ ունեցան օլիմպիադայում
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/07ea/02/10/98842773_113:0:1024:683_1920x0_80_0_0_01c8e328d9c8e3cc9abe49fd27d12968.jpgSputnik Արմենիա
հայաստան, ուզբեկստան, շանթ սարգսյան, մանուէլ պետրոսյան, արամ հակոբյան, արթուր դավթյան, սպորտ
ԵՐԵՎԱՆ, 16 փետրվարի – Sputnik. Շախմատիստներ Շանթ Սարգսյանն ու Արամ Հակոբյանը Տաշքենդում ընթացող «Al-Beruniy» միջազգային մրցաշարում առաջատար դիրքեր են զբաղեցնում: Տեղեկությունը հայտնում է
Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիան: