ԵՐԵՎԱՆ, 16 փետրվարի – Sputnik. Երևանում ձնամաքրման աշխատանքներից հետո փողոցներում և մայթերին մնացած ավազի մաքրման գործընթացը կավարտվի առաջիկա 1 շաբաթում։ «Երևանի աղբահանության և սանմաքրման» հիմնարկի տնօրեն Սաշա Կատվալյանն այս մասին ասաց Երևանի քաղաքապետարանի գործակարգավարական խորհրդակցության ժամանակ։Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը հայտարարեց, որ ինքը խնդիր է տեսնում այդ աշխատանքները կատարելու գործընթացում, նկատել է, որ կույտերով ավազ է հավաքվում, ու չի հաշվարկվում, որ գուցե տեղումներ լինեն։ Ավինյանն ընդգծեց՝ այդ կույտերն անմիջապես պետք է հավաքվեն։Հիշեցնենք` փետրվարի 9-ին գործակարգավարական խորհրդակցության ժամանակ Ավինյանը հայտարարեց, որ ձյան ժամանակ աղ-ավազով աշխատանքներ անելու պատճառով խնդիրներ են առաջացել. փողոցներում մեծ քանակությամբ աղ և ավազ կա, ինչը պետք է հնարավորինս սեղմ ժամկետում մաքրել, որպեսզի փոսալցման հետ կապված նաև մեծ ծավալի աշխատանքներ կատարվեն։Վտանգավոր փոսերին պետք է առաջնահերթություն տալ․ Ավինյանը մատնանշեց Շիրակի փողոցը և դժգոհեց
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/989/84/9898496_88:0:1512:1068_1920x0_80_0_0_c91af385027dfddc7e03e0b8fbecedb0.jpgSputnik Արմենիա
հայաստան, երևան, ավազ, տիգրան ավինյան, փողոց, սաշա կատվալյան
10:11 16.02.2026 (Թարմացված է: 12:59 16.02.2026) Տիգրան Ավինյանը նկատել է, որ կույտերով ավազ է հավաքվում, ու չի հաշվարկվում, որ գուցե տեղումներ լինեն։