ԵՐԵՎԱՆ, 16 փետրվարի – Sputnik․ Միայն հունվարին Հայաստանն Ադրբեջանից 2 մլն 403,6 հազար դոլարի բենզին և դիզելային վառելիք է ներկրել։ Այս մասին հայտնում է Ադրբեջանի Մաքսային կոմիտեն։ Նվում է, որ այս ցուցանիշը 3 անգամ գերազանցում է հունվարի վերջին հաղորդված տվյալները։Ադրբեջանի Մաքսային կոմիտեի տվյալներով՝ սա կազմում է երկրի ընդհանուր արտահանման 0,1 տոկոսը։Ինչո՞ւ Հայաստանից դեռ որևէ ապրանք չի արտահանվել Ադրբեջան. էկոնոմիկայի նախարարի պատասխանըԱվելի վաղ ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը հայտարարել էր, որ Հայաստանից Ադրբեջան արտահանման հնարավոր ապրանքների թվում են ալյումինը և ալյումինե փայլաթիթեղը, գյուղատնտեսական արտադրանքը, ներառյալ՝ կենդանիներ, միրգ ու բանջարեղեն, խմիչքների առանձին տեսակները, ինչպես նաև տեքստիլ արտադրանք:
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/07e9/0c/13/97053637_0:0:576:432_1920x0_80_0_0_4a961358b5591a0d01604560ef357786.jpgSputnik Արմենիա
բենզին, ադրբեջան, հայաստան, արտահանում
15:47 16.02.2026 (Թարմացված է: 15:49 16.02.2026) Այս փուլում Հայաստանն Ադրբեջանից միայն բենզին է ներկրում, սակայն խաղաղության օրակարգի շրջանակներում կողմերը փոխանակել են փոխադարձ հետաքրքրություն ունեցող ապրանքների ցուցակներ։